Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Šéf Tesly se vysmál autům od Applu. Přečtěte si, co řekl

Apple má velké ambice i ve vývoji elektromobilů. Pro ty je však zatím synonymem automobilka Tesla. A její šéf Elon Musk je v klidu. "Viděli jste někdy jejich hodinky?" zeptal se ironicky v rozhovoru, kde Apple vůbec nešetřil.
Vydáno: 12.10.2015
Šéf Tesly Elon Musk
Šéf Tesly Elon Musk Autor: Tesla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Takzvaný Projekt Titán má být završením mnohaletých plánů Applu na představení vlastního chytrého auta, "ultimátního mobilního zařízení". Samozřejmě má jít o elektromobil a zároveň autonomní vozidlo, které se obejde i bez řidiče. Dočkat bychom se prý měli kolem roku 2020 a zdá se, že jedna z nejbohatších společností světa to se vstupem na automobilový trh myslí smrtelně vážně.

Apple už ulovil několik vysoce postavených manažerů z Fordu nebo Mercedesu a mluví se také o tom, že cíleně přetahuje důležité inženýry Tesly. Na dotaz, zda je to skutečně pravda, však zakladatel a šéf Tesly Elon Musk odpověděl: "Důležité inženýry? Najali lidi, které jsme my vyhodili. U nás Applu z legrace říkáme Teslí hřbitov. Když to nezvládnete v Tesle, jdete do Applu."

Au...

Ani tím ale Musk neskončil. A nic na tom nemění ani fakt, že jeho firma je proti Applu úplný trpaslík. Jen v hotovosti má Apple k dispozici přes 200 miliard dolarů, což odpovídá hrubému domácímu produktu celé České republiky.

"Prohlédli jste si někdy Apple Watch?" reagoval Musk na dotaz, zda Apple vnímá jako vážného konkurenta. "Postavit auto je velmi složité ve srovnání s telefonem nebo chytrými hodinkami. Nemůžete prostě přijít za dodavatelem a říct mu: udělejte mi auto. Pro Apple jsou ale auta logický krok k tomu, aby konečně nabídl významnou inovaci. Nová tužka nebo větší iPad nejsou příliš relevantní."

Au, au, au...

Od kohokoliv jiného by to mohlo znít jenom jako zoufalé kopání do velkého konkurenta. Jenže Elon Musk už kromě velmi úspěšné Tesly či globálního PayPalu založil také kosmickou společnost Space X, která chystá revoluci v levných letech do vesmíru, a projekt Hyperloop, futuristický způsob rychlého cestování po povrchu Země.

Zadní dveře dokáže Tesla otevřít vzhůru i ve velmi úzkém prostoru.

9 zajímavostí o přelomovém elektro SUV Tesla X

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama