Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Šéf Ferrari po 23 letech končí

Luca di Montezemolo končí. Celých 23 vedl automobilku Ferrari. Jeho jméno, to je Ferrari. On je Ferrari. Ferrari je Montezemolo. Vlastně teď už bylo.
Vydáno: 11.09.2014
Luca di Montezemolo
Luca di Montezemolo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Proč odchází muž, který stál za vším, co Ferrari v posledním téměř čtvrtstoletí udělalo? Protože nesouhlasí s tím, co plánuje jeho nadřízený – Sergio Marchionne. Tento šéf Fiat Chrysler Automobile plánuje, že překročí dosud pevnou hranici 7000 vyrobených Ferrari ročně a přidá do portfolia menší, slabší a levnější model. Ten by měl vydělat firmě ještě víc než dosud. Vždyť Ferrari vydělává nejvíc ze všech značek koncernu a jeho peníze dokážou udržet nad vodou třeba Alfu Romeo. Kdyby Ferrari nebylo, byl by koncern FCA mrtvý. A vydělat se musí čím dál víc, protože se nyní nedaří ani Fiatu. Vždyť model 500L nejde na odbyt tak, že se musela zastavit i výroba.

Jenže Marchionne plánuje ještě víc. Chce, aby se Ferarri dělilo o svoje tvrdě vypracované know-how s ostatními značkami. Chce, aby Ferrari vyvíjelo, stavělo, testovalo, závodilo – a z toho by pak profitovaly další značky.

Podívejte se na Autosalon, kde František testoval Ferrari F12Berlinetta:

Autosalon 2014 (32)
Autosalon 2014 (32)

Třetí důvod, a asi také ne nejmenší, je neúspěch Ferrari v současném seriálu F1. Vždyť Ferrari je až čtvrté v poháru konstruktérů s propastnou ztrátou na Mercedes. Před Ferrari je dokonce Williams.

Luca di Montezemolo tak balí svou kancelář. 13. října už bude prázdná a tento veleúspěšný automobilový manažer si bude hledat nové místo. Ale divili bychom se, kdyby nabídky nemusel přehazovat vidlemi. Jeho jméno, zkušenosti a schopnosti jsou neocenitelné.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama