Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

SEAT udělá z Cupry samostatnou sportovní značku. Následuje prémiové automobilky

K velmi zajímavému kroku se chystá španělský SEAT. Stejně jako má Mercedes ostrou divizi AMG, BMW divizi M nebo Audi divizi Audi Sport, SEAT plánuje z původního označení sportovních modelů Cupra udělat samostatnou značku.
Vydáno: 14.08.2017
SEAT Leon Cupra
SEAT Leon Cupra Autor: Seat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Označení Cupra je vlastně složením slov Cup a Racing. Prvním modelem, který s tímto označením vstoupil na trh, byla druhá generace SEATu Ibiza a stalo se tak v roce 1998. Od té doby se jméno Cupra spojovalo s ostře naladěnými modely jak Ibiza, tak Leon. Nicméně v současné generaci už Ibizu Cupra automobilka nenabízí, a tak si milovníci slušné porce výkonu musí vystačit s aktuální generací modelu Leon Cupra, která nabízí rovných 300 koní. K dispozici je jak s pohonem všech kol, tak jen s pohonem těch předních a obě verze rozhodně stojí za vyzkoušení.

 

 

Samostatná značka

Mezi zákazníky jsou Cupry vždy velmi oblíbené, a proto se není čemu divit, že podle zahraničních informací SEAT vážně přemýšlí o tom, že by Cupra šla tak trochu svou, nicméně stále velmi sportovní a výkonnou cestou. Nasvědčuje tomu i fakt, že si SEAT nechal zaregistrovat nové logo Cupra, které se od současného šachovnicového loga velmi liší. Navíc zástupci značky již před nějakou dobou potvrdili, že divize SEAT Sport, která má na starosti aktivity značky v motorsportu, chce svou činnost rozvíjet i mimo toto sportovní odvětví.

Zatím jde o zákulisní šeptandu, ke které ale vedou celkem podložené indicie. I tak si musíme počkat, kdy, a jestli vůbec SEAT z Cupry opravdu udělá specializovanou sportovní značku. Pokud by se jí pak dostatečně finančně věnoval, jistě by dala vzniknout velmi zajímavým vozům ve slušné cenové relaci. A něco takového na trhu určitě chybí.

Článek je zařazen v: SEAT , Leon , SEAT Leon , Leon Cupra , Cupra , SEAT Leon Cupra , logo , značka , divize , sportovní divize
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama