Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

SEAT nechá fanoušky pojmenovat své velké SUV. Hlasujte i vy

Španělská automobilka patřící koncernu Volkswagen na letošním autosalonu ve Frankfurtu ukázala nový crossover, šetrnou Ibizu TGI, limitovanou Cupru R, ale prozradila také finálovou čtveřici jmen pro své nové SUV. To konečné může vybírat veřejnost.
Vydáno: 13.09.2017
SEAT Leon Cupra R
SEAT Leon Cupra R Autor: Seat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O prezentaci SEATu ve Frankfurtu jsme vám už říkali. Krom už prozrazených novinek si ale automobilka navíc připravila ještě dvě malá převapení. Vezmeme to ale hezky postupně. Nejvýraznější novinkou představenou ve Frankfurtu je ostrý Leon Cupra R. Ten spatří světlo světa pouze v omezené sérii 799 kusů a nabídne až 310 koní na přední nápravě.

Krom této hračky ale SEAT odprezentoval také nový crossover Arona, který se zařadí pod současný model Ateca. Jde vlastě o přizvedlou Ibizu s několika ochrannými prvky, díky kterým dojedete bez ztráty kytičky na chatu, ale klidně i na dřevo do lesa. Toto malé SUV se do prodeje dostane koncem letošního podzimu, ale jen pár měsíců po něm nás ještě čeká třetí do party španělských SUV.

A teď se dostáváme k prvnímu překvapení. Tím je právě jméno chystaného velkého SUV, které už dříve vybírala veřejnost a dostala od automobilky celkem volnou ruku. Z tisíců návrhů zástupci značky vybrali finálovou čtveřici, ze které bude veřejnost znovu vybírat absolutního výherce. Zapojit se můžete i vy, a to na této adrese. Hlasování probíhá do 25. září a vítěz bude oznámen nejpozději do 15. října.

Čtveřice finálových jmen:

Alboran: Alboránské moře je nejzápadnější částí Středozemního moře. Toto moře se může pochlubit největší druhovou rozmanitostí ze všech evropských moří a zásadním způsobem ovlivňuje západní středomořské proudy.

Aranda: Město s více než 32 000 obyvateli v provincii Burgos, v autonomním společenství Kastilie a León. Je to centrum okresu Ribera del Duero, který se proslavil produkcí vína.

Avila: Město v autonomním společenství Kastilie a León. Ve výšce 1131 metrů nad mořem je nejvýše položeným hlavním městem provincie ve Španělsku. Symbolem města je zeď obklopující staré město.

Tarraco: Název bývalého římského města, jednoho z nejdůležitějších ve starověké Hispánii. V současnosti se jmenuje Tarragona. Jeho starověké památky se staly v roce 2000 součástí seznamu světového dědictví UNESCO.

Virtuální pomocník na palubě

Druhým překvapením je nová virtuální kamarádka. SEAT v rámci autosalonu totiž oznámil, že bude první automobilovou značkou v Evropě, která do svých vozidel integruje interaktivní hlasovou službu Amazon Alexa. Jde o chytrého pomocníka, který lze připodobnit k Siri značky Apple. Alexa umožní řidičům pomocí hlasových povelů efektivnější využívání času, který tráví v autě.

Mezi nabízené funkce patří například správa osobního programu, vyhledávání skladeb nebo speciálních cílů, přenos zpráv v reálném čase nebo vyhledání nejbližšího prodejce automobilů. Ve všech případech jsou dodržována nejpřísnější pravidla na ochranu soukromí. Službu Alexa lze aktuálně využívat ve dvou jazycích, angličtině a němčině. Čeština snad časem přibude také. Jen aby tahle Alexa moc nekecala do řízení… :)

Článek je zařazen v: SEAT , Leon Cupra R , IAA Frankfurt , autosalon ve Frankfurtu , SEAT Ibiza TGI , SUV , SEAT Arona , crossover
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama