Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

SEAT chystá rodinnou raketu. Znovu navýší výkon Leonu Cupra

Na jednu stranu přicházejí stále nová ekologická pravidla a automobilky musí vytrvale snižovat emise, na druhou se ale nějakým zázrakem objevují stále výkonnější auta. Ze řetězu se utrhl i SEAT a podle všeho se brzy dočkáme Cupry s pěknou dávkou výkonu navíc.
Vydáno: 28.11.2017
SEAT Leon Cupra R
SEAT Leon Cupra R Autor: Seat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Leon Cupra je vrcholným modelem značky, který rozhodně umí upoutat pozornost. Španělé mu v současné generaci průběžně navyšují výkon, což začalo naladěním na 280 koní. Rychle ale následovalo posílení na 290 koní a pak facelift, který nabídl rovných 300 koní. Stále málo? Pak chvilku vydržte. SEAT už totiž chystá verzi limitovanou Cupra R, která nabídne dalších 10 koní navíc, tedy konečný výkon 310 koní. Jen s její objednávkou moc nečekejte. Automobilka vyrobí jen 799 kusů.

Ale protože ve vedení značky sedí milovníci automobilismu, vypadá to, že se dočkáme ještě dalšího posílení. Mohlo by jít o nějakou speciální edici, která třeba bude, ostatně podobně jako Cupra R, omezena limitovaným počtem kusů. S informací přišel britský magazín Autoexpress, který ji získal od šéfa pro prodeje a marketingu Wayna Griffithse. Ten sám totiž jezdí Cuprou ST, tedy sympatickým kombi, které si ale nechal přímo v továrně naladit na ještě vyšší výkon, než má právě Cupra R. Konkrétní hodnoty ale s úsměvem odmítl prozradit.

Dočkáme se možná už brzy

Krom toho ale na autě má výfukový systém od ABT a parádní 20“ kola. Sám prý byl překvapen, jak pozitivní reakce jeho služební vůz vyvolává. Proto se rozhodl, že v SEATu zavede diskuzi na téma případného dalšího navýšení výkonu Cupry. A podle všeho se nesetkal s jasným ne, které bychom možná i čekali. :) Právě Autoexpress pak zmínil možný výkon 340 koní, což by s pohonem všech kol znamenalo pořádné vrásky na čele nejen koncernových konkurentů.

Ale právě z koncernu možná přijde stopka. Těžko říct, jestli by manažeři koncernu VW dovolili, aby se nejrychlejším cenově dostupným autem celé velké společnosti stala tahle španělská paprička. Nám by se to ale líbilo. A moc! Pokud bude tento projekt schválen, je možné, že bychom se ho prý mohli dočkat už během příštího roku.

Článek je zařazen v: SEAT , Leon Cupra , SEAT Lon Cupra , Cupra , výkon , vývoj , SEAT Leon Cupra R , SEAT Leon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama