Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Rozum místo vášně? Alfa Romeo Giulia má dostat 350 hybridních koní

Slavná italská automobilka, u které odjakživa hrají prim především emoce a design, se hybridním pohonům dlouho vyhýbala. V blízké budoucnosti by se to ale mělo změnit. Průkopnicí prý bude Guilia, do jejíž nabídky brzy přibude verze s výkonem 350 koní.
Vydáno: 14.11.2017
Alfa Romeo Giulia QV drift
Alfa Romeo Giulia QV drift Autor: Martin Sznapka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Před několika dny ze zákulisí automobilky Alfa Romeo vyplula na svět informace, že brzy dorazí inovovaná Giulia s dvoulitrovým čtyřválcem, která v zajímavém balení přiveze až 350 koní výkonu. Blíže specifikované detaily sice prozatím nevíme, ovšem stačí uvažovat. A jedna a jedna jsou přece dvě.

Jednoduchá matematika

Buďto Italové kompletně překopou stávající nabídku a nabídnou mezičlánek mezi skvělou Giulií Veloce a fenomenálním supersportovním sedanem Giulia Qudrifoglio Verde, anebo bude nové, 350koňové provedení pojato úplně jinak. A právě tato skutečnost se zdá být tou nejpravděpodobnější.

Pak ale vyvstává otázka. Jelikož je dvoulitrový motor s výkonem 350 koní ověřenou informací, museli by se Italové buď odhodlat a pohonnou jednotku výrazně předělat, nebo k ní přidají elektřinu. V případě prostého nadopování stávajícího motoru bychom se ale dočkali hrubějšího a ostřejšího chování a od toho je tu přece verze Veloce, jejíž výkon rozhodně nestoupne z ničeho nic o 70 koní. A tak zbývá druhá možnost.

Tajemné HO DI Turbo

Z továrny Alfa Romeo navíc unikla také paleta nabízených motorů pro příští rok a zde nový motor rovněž figuruje. Má ovšem tajemné označení „2.0L 350 HP I4 HO DI TURBO ENGINE“, které rovněž nahrává tomu, že by mohlo jít o hybrid. Nechme se překvapit, na každý pád je ale jasné, že v Itálii si nechtějí nechat ujet vlak. Střední třída totiž upaluje vpřed tempem, které před několika lety nebylo k vidění ani u nejdražších vozů. A tak se možná už brzy dočkáme pohodové Giulie, s níž budete do práce a z práce schopni jezdit bez emisí.

Článek je zařazen v: Alfa Romeo , Alfa Romeo Giulia , Giulia QV , Giulia Veloce , Giulia hybrid , Giulia hybrid MY2018 , Giulia 2018 , nová Alfa , hybridní Alfa Romeo , Alfa Romeo hybrid
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama