Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Rozhodnuto. Policie ukončila vyšetřování nehody svého BMW i8

Půl roku po nehodě policejního BMW, při kterém byly vážně zraněny dvě osoby, ukončila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) její vyšetřování. S překvapivým výsledkem.
Vydáno: 22.11.2017
Policejní BMW i8
Policejní BMW i8 Autor: BMW Česká republika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tato kauza zahýbala českou policií jako skoro žádná jiná. 29. května takřka nové policejní BMW i8, které dostal sbor pouze v rámci zápůjčky, skončilo i s posádkou mimo silnici. Nehoda se stala pozdě v noci a nějakou dobu nebylo úplně jasné, co vlastně v tom místě posádka s vozem dělala, jak jela rychle a kdo BMW vůbec řídil. Ve voze totiž kromě policisty jel i hradní protokolář Vladimír Kruliš, a tak se rychle rozběhly spekulace, jestli náhodou auto neřídil a následně nezvládl právě on. Ve stejné době byla totiž v Jihomoravském kraji, kde se nehoda stala, také hradní delegace i s prezidentem Zemanem.

Rychle se rozběhlo vyšetřování, které ale zprvu nepřineslo vůbec nic. Mlčel jak samotný prezident, jehož člověk byl při nehodě vážně zraněn, tak také vnitra Chovanec, který vyšetřování nařídil. Po celou dobu vyšetřování se na světlo světa nedostaly prakticky žádné fotografie, které by zachycovaly poškození vozu. Asi tedy nepřekvapí, že výsledek vyšetřování GIBSu vlastně nepřinesl vůbec nic.

Případ odložen

Podle něj při vyšetřování nebylo zjištěno žádné podezření ze spáchání trestného činu. Dokonce ani žádné jiné protiprávní jednání ze strany příslušníka Policie České republiky, který byl při nehodě taktéž vážně zraněn. Tímto považuje GIBS vše za uzavřené a případ odložil. Už po nehodě se ke všemu vyjádřili i zástupci BMW Česká republika, kteří potvrdili, že vůz byl dobře pojištěn a daňové poplatníky tak tato nehoda nebude stát vůbec nic.

Ještě dodáme, že policie českému zastoupení BMW již vrátilo náhradní BMW i8, které strážníci obdrželi po nehodě prvního vozu. Hybridní supersport hojně využívali, a tak s ním naplnili limit 20 tisíc kilometrů, který byl stanoven zapůjčitelem.

Článek je zařazen v: nehoda , BMW i8 , policejní nhoda , policejní nehoda , hradní protokolář , vyšstřování , GIBS , BMW , i8
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama