Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Rolls-Royce neuhlídal své nové SUV, ukázal první tvary

Kdo dnes nenabízí SUV, ten jako by na automobilovém trhu vůbec nebyl. Není se tak co divit, že opulentně luxusní SUV brzy nabídne i značka Rolls-Royce. Očekávaná novinka nyní byla nafocena při čekání na crash testy.
Vydáno: 17.07.2017
Render Rolls-Royce Cullinan
Render Rolls-Royce Cullinan Autor: X-Tomi Design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když přišlo Maserati se svým Levante nebo Bentley s modelem Bentayga, kdekdo si s poněkud nechápavým výrazem klepal na čelo. Opravdu takové sportovně luxusní značky potřebují dnes tolik populární SUV? Potřebují, protože bohatí zákazníci je chtějí. No, čím jiným by měla jezdit dubajská princezna s kamarádkami na kávičky? Přece byste ji neposadili do Mercedesu GLS? J To je samozřejmě nadsázka, ale právě v arabských zemích bude mít Rolls-Royce se svým SUV nejspíš největší úspěch.

Zatím je ale britská značka tajemná a nechce prozradit moc podrobností. I tak se ale mluví o tom, že novinka by se měla jmenovat Cullinan a pode všeho by měla pod dlouhou kapou mít přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,6 litru, který by měl přes automatickou převodovku posílat na všechna kola více než 600 koní. Zatím se na internetu objevila řada spy fotek z testování, na kterých je ale auto polepené maskovací fólií. Tentokrát se ale na světlo světa dostaly fotografe, které ukazují o něco víc.

Víme, že vůz nabídne standardně mohutnou, ale ne nijak hranatou přední část, které nebude chybět denní svícení. To bude samozřejmě umístěno mimo hlavní světlomety. Zbytek je ale jedna velká neznámá. Jak dopadly crash testy netušíme, ale vsadili bychom se, že na výbornou. Chstané SUV nás začíná docela zajímat, ale na jeho představení si ještě musíme počkat. A to nejspíš až do příštího roku, kdy by se Cullinan měl ukázat na jednom z velkých autosalonů.

Článek je zařazen v: Rolls-Royce , Rolls-Royce Cullinan , novinka , crash test , tvary , spy fotky , odhalení , test
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama