Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Rodinný kombík od Mercedes dostal sílu supersportu

Kdo by nemiloval ostré kombíky, které v neděli odvezou vaši babičku bezpečně na rodinný oběd a další den s nimi hrdě ukážete zadní lampy každému na silnici! Přesně takový je Mercedes-Benz C 63 AMG S upravený od Wimmer Rennsporttechnik.
Vydáno: 13.06.2017
Mercedes-Benz C 63 AMG S upravený od Wimmer Rennsporttechnik
Mercedes-Benz C 63 AMG S upravený od Wimmer Rennsporttechnik Autor: Wimmer Rennsporttechnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tato německá tunigová firma pracuje v oboru už nějakých 25 let a za tu dobu se z nich stali opravdoví specialisté na výkonnostní úpravy. Ačkoliv se nebrání ani designovým úpravám, v chiptuningu a technice jsou teprve opravdu doma. A právě jejich poslední projekt založený na rodinném kombi od značky Mercedes-Benz je toho parádním důkazem.

Nutno ale říct, že už z výroby jde o velmi výkonný vůz. Vždyť ho také pohání osmiválec o objemu 4 litry, který produkuje 510 koní výkonu a 700 Nm točivého momentu. Uznejte sami, že pro většinu normálních smrtelníků je to až dost. Jenomže pánové od Wimmer to mají trochu jinak, a tak si vzali za své, že z tohoto vidlicového osmiválce vyždímají maximum.

A povedlo se! Stačilo vyměnit vstřiky, přeprogramovat mapy řídící jednotky, upravit obě turbodmychadla, lehce upravit mezichladič stlačeného vzduchu a nakonec použít nové titanové výfukové potrubí, sportovní katalyzátory a nové vzduchové filtry. Výsledkem je stádo 801 koní výkonu.  A to je hodnota, o které se zdá i některým supersportovním speciálům.

Za výkon a design se platí

K tomu všemu úpravce přidal dvacetipalcová kola BBS, která obouvají vpředu pneumatiky 245/30 a vzadu pak 265/20. Nechybí ale ani nový stavitelný podvozek od KW, jedovatě zelený polep a nové a zatraceně ostré brzdy. Celá tahle paráda ale rozhodně není zadarmo.

Katalyzátory stojí v přepočtu 92 tisíc, výfuk 76 tisíc, sada obutých kol 87 tisíc, úprava šasi 66 tisíc, filtry 5 tisíc. Pokud bychom neřešili detaily, ale vzali to vše dohromady, vyjde taková úprava celkem na v přepočtu 770 tisíc korun. Za to si jeden koupí vcelku slušně vybavené auto, které ale nejspíš nenabídne tolik legrace, jako toto poladěné AMG.

Článek je zařazen v: tuning , Mercedes-Benz , AMG , úprava , Wimmer Rennsporttechnik , Mercedes-Benz C 63 AMG S
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama