Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

Rodinná raketa. Nejrychlejší kombík pokořil rekord Nürburgringu

Že musí být rodinné kombíky nudné, ne moc výkonné a hlavně praktické? Mercedes vám se svým E 63 S AMG ukáže, že to není pravda. A že s takovým rodinným parťákem klidně můžete útočit na rekordy nejslavnějšího evropského okruhu.
Vydáno: 13.11.2017
Mercedes E 63 S AMG

Na Nürburgringu zajíždí rekordy kdekdo. U sportovních aut nebo dnes velmi moderních hot hatchů nás ty boje o nejrychlejší kolo už asi nepřekvapí, ale že se o každou setinku na tomto místě perou i kombíky, je možná pro některé novinkou. Ale jak brzy uvidíte, velmi rychlou a zábavně vyhlížející novinkou.

Nutno ale říct, že ostrý Mercedes na start nepostavila sama automobilka, ale novináři z magazínu Sport Auto, kteří zde rychlé časy zajíždějí v rámci testů celkem pravidelně. Nejde tedy tak úplně o oficiální rekord, který by mohl být zapsán v memoárech Nürburgringu. To ale nic nemění na věci, že výsledný čas je opravdu velmi zajímavý. Aby také ne. Vždyť E 63 S AMG pohání twin-turbo vidlicový osmiválec s objemem čtyř litrů s výkonem 612 koní a točivým momentem 850 Nm. Z klidu na 100 km/h umí vystřelit za 3,5 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 290 km/h.

A výsledný čas? Novináři cílem takřka proletěli v čase 7 minut 45 sekund a 19 setin. Tímto se stali oficiálně nejrychlejšími jezdci v kombi a překonali oficiální čas SEATu Leon Cupra ST z roku 2015, který byl 7 minut a 58 sekund a 16 setin.

 

Reklama
Článek je zařazen v: Nürburgring, E 63 S AMG, Mercedes E 63 S AMG, Mercedes-Benz, rekord, kombi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama