Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Rodinná raketa. Nejrychlejší kombík pokořil rekord Nürburgringu

Že musí být rodinné kombíky nudné, ne moc výkonné a hlavně praktické? Mercedes vám se svým E 63 S AMG ukáže, že to není pravda. A že s takovým rodinným parťákem klidně můžete útočit na rekordy nejslavnějšího evropského okruhu.
Vydáno: 13.11.2017
Mercedes E 63 S AMG
Mercedes E 63 S AMG Autor: Mercedes AMG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na Nürburgringu zajíždí rekordy kdekdo. U sportovních aut nebo dnes velmi moderních hot hatchů nás ty boje o nejrychlejší kolo už asi nepřekvapí, ale že se o každou setinku na tomto místě perou i kombíky, je možná pro některé novinkou. Ale jak brzy uvidíte, velmi rychlou a zábavně vyhlížející novinkou.

Nutno ale říct, že ostrý Mercedes na start nepostavila sama automobilka, ale novináři z magazínu Sport Auto, kteří zde rychlé časy zajíždějí v rámci testů celkem pravidelně. Nejde tedy tak úplně o oficiální rekord, který by mohl být zapsán v memoárech Nürburgringu. To ale nic nemění na věci, že výsledný čas je opravdu velmi zajímavý. Aby také ne. Vždyť E 63 S AMG pohání twin-turbo vidlicový osmiválec s objemem čtyř litrů s výkonem 612 koní a točivým momentem 850 Nm. Z klidu na 100 km/h umí vystřelit za 3,5 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 290 km/h.

A výsledný čas? Novináři cílem takřka proletěli v čase 7 minut 45 sekund a 19 setin. Tímto se stali oficiálně nejrychlejšími jezdci v kombi a překonali oficiální čas SEATu Leon Cupra ST z roku 2015, který byl 7 minut a 58 sekund a 16 setin.

 

Článek je zařazen v: Nürburgring , E 63 S AMG , Mercedes E 63 S AMG , Mercedes-Benz , rekord , kombi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama