Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Řidič dostal pokutu za pomalou jízdu. Dvakrát za den

Slovenští policisté pokutovali řidiče starého Peugeotu, který jel po dálnici hlemýždích 60 km/h. Je to nevěřitelné, ale při této rychlosti byl přistižen hned dvakrát za jeden den. Že by se policie začala věnovat i notorickým překážečům?
Vydáno: 08.08.2017
Slovenská policie
Slovenská policie Autor: Polícia Slovenskej republiky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Slovenští policisté často s radarem hlídkují na své části dálnice D1, kde řidiči s gustem překračují maximální povolenou rychlost. Však zde před pár dny chytili řidiče BMW, který prý chtěl rychlostí přes 240 km/h odhalit domnělou závadu na vozidle. Tentokrát ovšem příslušníci nechytili piráta nebo milovníka rychlosti, ale pomalu jedoucího řidiče Peugeotu 406.

Ten si to ve směru na Bratislavu šinul v pravém pruhu rychlostí jen lehce přesahující 60 km/h, a to i když je zde minimální limit 80 km/h. Způsobil tak řadu problémových a nebezpečných situací, obzvlášť, když ho musely předjíždět takřka všechny kamiony, které tak houfně blokovaly levý jízdní pruh. Řidič Peugeotu proto dostal pokutu 50 eur, tedy 1300 korun. Jaké bylo ovšem překvapení té stejné hlídky, která tohoto řidiče změřila po pár hodinách znovu, jen v protisměru. Znovu jel asi 60kilometrovou rychlostí a znovu byl zastaven. Tentokrát už ale podle dostupných informací přišel o řidičský průkaz.

Řidič jel po dálnici doslova šnečím tempem
Řidič jel po dálnici doslova šnečím tempem
Polícia Slovenskej republiky

Šnečí tempo je nebezpečné

Nevíme sice, jestli šlo o nějakého staršího řidiče, který se bál jet rychleji, nebo jestli mělo auto technickou závadu. Ať tak nebo tak, dotyčný měl prostě cestu po dálnici zcela vynechat. Vůbec si zjevně neuvědomil, že svou šnečí jízdou ohrozil nejen sebe, ale všechny okolo. My bychom se pak přimlouvali za to, aby i naše policie podobné prohřešky více sledovala a hlavně pokutovala.

Příklad si může vzít i od strážců zákona z Nevady. Ti se právě na pomalou jízdu po dálnicích také nově více zaměřují a vzkazují, že budou nekompromisní. Za takové jednání hrozí v Nevadě řidiči pokuta od 50 do 250 dolarů, tedy od 1100 do 5500 korun. A první hříšníci už prý pokutu dostali. I podle místních policistů není možné, aby kdokoliv bezdůvodnou pomalou jízdou ohrožoval všechny ostatní účastníky provozu.

Ke zbytečně pomalé jízdě bychom pak ještě přidali bezdůvodnou jízdu prostředním nebo levým pruhem a u nás stále nepochopené pravidlo zipu. Zrovna toto pravidlo, pokud by bylo více používáno, by ulehčilo život nám všem. Rázem by totiž ubylo těch zbytečných kolon, které nás všechny tak moc rozčilují. Tak snad se někdy dočkáme.

Pokuta za pomalou jízdu
Pokuta za pomalou jízdu
Polícia Slovenskej republiky
Článek je zařazen v: pomalá jízda , pokuta , Slovensko , policie , dálnice , nebezpečná jízda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama