Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Revoluce: Nový Jaguar vám bude číst myšlenky. Jak to udělá?

Napadlo vás byť jen na vteřinu, že byste logo značky na kapotě použili jako zaměřovač?
Vydáno: 19.06.2015
Ještě jednou se zasníte a šup do metra
Ještě jednou se zasníte a šup do metra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Až si koupíte nový vůz značky Jaguar nebo Land Rover, budete se muset chovat hodně slušně. Vývojové oddělení zodpovědné za projekt Sixth Sense (Šestý smysl) totiž mj. pracuje na detekci vašich mozkových vln – aby auto vědělo, co uděláte, ještě než to uděláte, a automaticky se tomu přizpůsobilo. Zní to jako sci-fi? Přístroje na čtení mozkových vln už dávno existují, většinou se ale musí připojit přímo na hlavu. Automobilka moc dobře ví, že něco podobného by bylo řidičům nepříjemné, a tak momentálně vymýšlí, jak by šlo vaše myšlenky číst např. prostřednictvím rukou.

Senzory by se zabudovaly do volantu, podobně jako umí stroje z posiloven pouhým dotekem "přečíst" váš tep. Prý je to všechno na dobré cestě. Při držení volantu by vám tak auto lovilo v hlavě a snažilo se mj. detekovat znaky únavy. Myslíte na blbosti, přemýšlíte nad kafem, bojíte se krajnice? Vůz to vycítí a nabídne vám přestávku.

Navíc tu bude bezdotyková obrazovka, která přečte vaše gesta rukou, takže bude přesně vědět, co chcete zapnout, ještě než to provedete. Zajímavé jsou i haptické pedály, které budou s vámi komunikovat třeba o nebezpečí před vámi, samy třeba přizpůsobí protitlak, když pojedete moc rychle apod.

Prostě Jaguar bude myslet za vás.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama