Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Renault nechce dát do výroby auto s litrovou spotřebou

Renault Eolab je připraven pro sériovou výrobu. Ttrh však připraven není. To je zpráva, která zazněla z francouzské automobilky.
Vydáno: 29.05.2015
Renault Eolab - Obrázek 3
Renault Eolab - Obrázek 3 Autor: Renault
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Renault se poučil. Když před lety všechny automobilky hlásaly, jak půjdou na trh s elektromobily, protože jsou ekologické, ekonomické apod., Renault nelenil a vyslal do světa hned několik takových vozů. Bohužel to dopadlo dost bledě. Vyhecovaný Renault na tom prodělal kalhoty, protože auto jako Zoe prostě nikdo nechtěl. A tak smělé výkřiky o milionech plánovaných prodaných kusů pomalu přecházely v nesmělé prosby, aby se prodaly alespoň setiny původních předpokladů – a dnes už o nich Renault ani nemluví.

Teď je na řadě plug-in hybrid. A ne ledajaký. Vychází z konceptu Eolab, tedy vozu, který podle tabulek dokáže se svým tříválcem úplné zázraky. Jeho spotřeba je totiž pouhých jeden litr.

Tak proč ho nechce Renault vyrábět? Prý trh není připraven. V současné době je cena jeho komponent příliš vysoká a dovolit si ho mohou nabízet jen prémiové značky. A to Renault ani náhodou není. A tak čeká. Čeká na to, až bude trh dostatečně naladěný na plug-in hybridy, až budou součástky levnější, až bude lepší počasí.

Prostě jednou narazili a teď čekají.

Renault Eolab - hlavní

Další auto se spotřebou jeden litr. Tentokrát z Francie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama