Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Renault Kwid: Produkt indické globalizace

Minulý rok v únoru se představil na autosalonu v Dilí docela zajímavý koncept Renault Kwid. Teď se představil sériový vůz. Bohužel s konceptem má společné jen jméno.
Vydáno: 22.05.2015
Renault Kwid - Obrázek 6
Renault Kwid - Obrázek 6 Autor: Renault
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatímco koncept byl dynamický, efektní a netradiční, tohle je spíš nuda v nejkompaktnějším balení. Jde o SUV malých rozměrů. Má délku pouhých 3,68 m a šířku jen 1,58 m. Jaká je výška, to zatím v Indii neprozradili. Každopádně design vypadá dost nudně. Je to spíš taková upravená Dacia Duster, která se srazila při praní na vysokou teplotu. Víme však, že světlá výška je 18 cm (tedy takový průměr) a používá podvozkovou platformu CMF-A, kterou najdeme v mnoha vozech koncernu Renault-Nissan.

O motorech toho zatím moc nevíme, ale to co víme, není moc optimistické. Prý jde o extrémně úsporný motor o objemu 0,8 litru spojený s pětistupňovou převodovkou.

 

Interiér vozu bude jak velmi levný, tak i luxusně vybavený včetně autorádia s bluetooth a navigací. V současné době se začne auto prodávat v Indii, ale Renault oznámil, že půjde o globální model. Takže se ho dočkáme v mnoha dalších zemích. Uvidíme, jestli se dostane třeba i k nám. Pokud ano, očekáváme přeznačkování na Dacii. Vždyť v Indii jeho cena začíná v přepočtu na 115 000 korunách.

Takhle pěkně vypadal Renault Kwid v konceptu
Takhle pěkně vypadal Renault Kwid v konceptu
Renault
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama