Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Rekordní spotřeba: Peugeot 208 jel za dva litry na 100 km

Na jednu nádrž jel standardní Peugeot 208 1.6 HDI se spotřebou 2,0 l na 100 km a na nádrž o objemu 43 l ujel vzdálenost 2153 km. Má to však jeden háček.
Vydáno: 06.05.2015
Peugeot 208 rekord spotřeby
Peugeot 208 rekord spotřeby Autor: Peugeot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rekord se totiž odehrál na okruhu ve francouzském Belchamp. Peugeot 208 1.6 HDI s výkonem 73 kW jel na okruhu ve svém standardním provedení, které se nyní začne prodávat. Jde o úspornou verzi s pneumatikami s nízkým valivým odporem a jiným spoilerem na zádi. Motor je standardně doplněný Stop-Startem, ve výfuku je také katalyzátor, motor pracuje se selektivní katalytickou redukcí s AdBlue.

Ale vraťme se k rekordu. Ten se povedl tak, že auto kroužilo po okruhu. Vždy tři až čtyři hodiny jej řídilo hned několik řidičů. Celkem jeli 38 hodin. Pokud podělíme dobu strávenou na cestě a ujetou vzdálenost, pak zjistíme, že jeli průměrnou rychlostí 56 km/h. Když započítáme přestávky na výměnu řidičů, mohla se rychlost přiblížit šedesátce. To znamená, že sedli do auta, nastavili šedesátku a s tou mohli v klidu vydržet kroužit po okruhu, protože s takovou rychlostí ani nemuseli přibrzďovat do zatáček.

Tak jakou vypovídající hodnotu má tenhle rekord? Asi že dokázali, že to dokážou.

Kanystry

O spotřebách svých aut výrobci lžou

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama