Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Rekordní filmové Porsche se prodalo za stamiliony. Kam až to zajde?

Je vcelku pochopitelné, že některá auta jsou dražší než jiná. Je také pochopitelné, že některá jsou dokonce velmi drahá. Ovšem cena, za kterou se prodalo Porsche 917K, se kterým jezdil Steve McQueen, je vskutku astronomická.
Vydáno: 24.08.2017
Rekordní filmové Porsche se prodalo za stamilion
Rekordní filmové Porsche se prodalo za stamilion Autor: www.goodingco.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O uplynulém víkendu proběhla již tradiční přehlídka a aukce fantastických nových i starých aut s názvem Pebble Beach. Mimo jiné byl právě zde představen velmi speciální Mercedes-Maybach, který více než luxusní vůz připomíná honosnou jachtu. Krom podobně luxusních novinek bylo již v červnu ohlášeno, že se zde uskuteční aukce filmového Porsche 917K, kterým jezdil samotný Steve McQueen ve filmu Le Mans. O aukci jsme vám říkali, a tak víte, že už odhadovaná cena byla vysoká. Ovšem ve výsledku opravdu překvapila.

V době natáčení filmu auto vlastnil tovární jezdec Porsche Jo Siffert, který ho na natáčení s chutí zapůjčil. Poté, co Jo v roce 1971 zemřel, bylo Porsche prodáno soukromému sběrateli a dál se o něm moc nevědělo. Až do roku 2001, kdy bylo s velkou pompou „náhodou“ nalezeno, a to ve stavu zcela původním. Bylo jasné, že dřív nebo později půjde do nějaké aukce, ale případní zájemci si museli počkat dlouhých 16 let.

A dočkali se právě minulou sobotu. Zájemců prý bylo celkem dost, ale jak cena rostla, opadával zájem. A není se co divit. Poslední nabídka totiž činila neuvěřitelných 14 080 000 dolarů, tedy v přepočtu 313 181 000 Kč. Jde o novou rekordní částku, za kterou se kdy nějaké Porsche prodalo. Kupující zůstal v anonymitě, a tak si musíme počkat, jestli se autem a nejspíše i nějakou zajímavou automobilovou sbírkou časem pochlubí, nebo jestli se vůz za pár let dostane znovu do aukce, aby ten rekord překonalo.

Článek je zařazen v: Porsche 917K , Steve McQueen , aukce , Pebble Beach , prodej , rekord , rekordí částka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama