Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Reálné auto, které se samo řídí

Pokud chcete vidět, jak blízko je autonomní auto reálně k výrobě, tak se podívejte na Audi A7 Concept, které urazilo 900 kilometrů ze Silicon Valley na výstavu CES v Las Vegas.
Vydáno: 07.01.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jsme tak blízko k autům se samostatným řízením, že už můžeme pomalu cítit jejich vůni a jen malý kousek nás dělí od toho, abychom se jich dotkli. Pět vybraných novinářů už mělo tu čest. V tomhle Audi A7 postupně jelo ze Silicon Valley až do Las Vegas na výstavu spotřební elektroniky CES 2015.

Autonomní vůz zvládá všechno, co je zapotřebí pro jízdu, sám, a to až do rychlosti 110 km/h. Všechno hlídají laserové skenery, 3D kamery, ultrazvukové senzory, hlídače jízdních pruhů apod. O tom, že auto funguje, jsme se mohli přesvědčit už dříve, kdy dokázalo projet s velmi dobrým časem závodní okruh Hockenheimring. Samozřejmě, že v reálném provozu je to jinak. Ale nečekejte, že tohle je taková „pasivní kačena“, která za překážkou zpomalí a prostě čeká, až pomalejší auto zmizí. Dokáže i vyhodnotit situaci tak, že si přejede z pruhu do pruhu a auto prostě předjede.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion

Vize auta, které se samo řídí

 

A jak blízko že je tahle sci-fi pohádka k naší realitě? Hodně blízko. Audi oznámilo, že už na konci příštího roku by měla být připravena do prodeje semi-autonomní Audi A8, která bude pracovat nad 60 km/h, tudíž všechno pod tuto hodnotu si bude muset řidič odpracovat sám.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama