Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Rapid Spaceback v outdoorovém kabátě dorazí ještě letos

Škoda pokračuje v rozšiřování svého modelového portfolia a představila novou verzi rapidu. Dostala přídomek ScoutLine, což naznačuje, že o opravdového scouta nepůjde.
Vydáno: 09.07.2015
Škoda Rapid Spaceback Scoutline.
Škoda Rapid Spaceback Scoutline. Autor: Škoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A opravdu, nový Rapid Spaceback ScoutLine má pouze outdoorový kabát s množstvím plastových krytů a doplňků. Ovšem větší světlou výšku nebo pohon všech kol nečekejte. Škoda chce především zabrnkat na emocionální strunu dobrodružněji naladěným zákazníkům nebo vyznavačům outdoorových aktivit, kteří si potrpí spíše na styl než na bláto a těžký terén. Proto tedy nikoliv Rapid Scout, ale pouze ScoutLine. Novinka by měla být k mání ještě tento rok, ovšem kdy přesně automobilka zatím neprozradila.

O „skautím“ rapidu se spekulovalo už loni a před nějakým časem se dokonce objevily fotografie oplastovaného rapidu, bylo tedy jisté, že outdoorový rapid přijde. Hlavní změny oproti standardnímu spacebacku jsou tedy pouze stylistické. Přibyl barevný odstín Pistachio, k dispozici budou 16 a 17palcová kola Rock a Camelot. Vůz dostal designový bodykit s černě lakovaným olemováním spodní části karosérie a stříbrnými prvky. Stejně zbarvená budou i zpětná zrcátka. Výčet novinek tedy není nijak dlouhý, ale to vozu na eleganci neubírá. Otázkou zůstává, kolik si za ScoutLine paket bude Škodovka účtovat, cena totiž oznámena ještě nebyla.

Škoda Rapid Spaceback Scoutline.
Škoda Rapid Spaceback Scoutline.
Škoda

Ani pod kapotou k revoluci či evoluci nedojde. V nabídce tak bude známá trojice zážehových a dvojíce vznětových motorů s emisní normou Euro 6, rekuperací brzdné energie a systémem start-stop. Konkrétně jde o dvanáctistovku a čtrnáctistovku TSI s výkonem 66 kW, 81 kW či 92 kW i naftovou čtrnáctistovku a šestnáctistovku o výkonu 66 kW, resp. 85 kW.

Škoda Rapid Spaceback 1,6 TDI
Škoda Rapid Spaceback 1,6 TDI
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama