Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Range Rover vylepšil démonické SVR. Vypadá skvěle!

Internet zaplavily první snímky nového Range Roveru Sport SVR. Auto už na první pohled působí dynamičtěji a více agresivně, ke změnám je ale pádný důvod. Výkon pětilitrového osmiválce by měl být posunut až na 575 koní.
Vydáno: 04.10.2017
Range Rover Sport SVR 12
Range Rover Sport SVR 12 Autor: Range Rover
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zatímco od rychlých SUV nečekáte, že by v terénu byly schopné, Range Rover tento boj nevzdal. I jeho nejrychlejší model si tak nadále udržuje širokou škálu využitelnosti, která přesně odpovídá jeho zařazení. Brutální výkon verze SVR přesto není na parádu, a protože vývoj znovu pokročil, spekuluje se, že modernizace posune výkon až na zmiňovaných 575 koní. Ty by obrovskému SUV s hlasitě řvoucími výfuky stačily k vystřelení z 0 na100 km/h za 4,5 sekundy a rozjet by se měl na minimálně 260 km/h.

Karbon, kůže a zase karbon

Faceliftu nadále nechybí karbonová kapota, širší vstupy vzduchu na bocích předního nárazníku, vyladěné koncovky výfuků nebo zadní difuzor, ke kterému automobilka sděluje, že bude opravdu plně funknční. Odladěnou novinku dále poznáte podle obřích brzd s rudě lakovanými třmeny, inverzních výdechů na přední kapotě a všudypřítomných karbonových doplňků. Uvnitř pak samozřejmě nechybí kombinace kůže a karbonu, přičemž nově tvarovaná jsou i anatomická přední sedadla.

Cena prozatím nebyla zveřejněna a stejně tak novinku ještě nikdo oficiálně neviděl naživo. Očekávat však lze cenu okolo hranice 100 tisíc liber, což je v přepočtu 2,9 milionu korun. Vzhledem k oblíbenosti rychlých SUV však netřeba mít obavy, poptávka po nejschopnějším rychlém SUV bude i nadále vysoká.

Článek je zařazen v: Range Rover Sport SVR , SVR , SVO , Special Vehicle Operations , Special Vehicle Racing , Range Rover Sport , Range Rover , rychlé SUV , nejrychlejší Range Rover , nový Ranger Rover , Range Rover Velar , Range Rover SVR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama