Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Range Rover jde ovládat mobilem!

To, že konsorcium Jaguar Land Rover šlape hustě do pedálů technologického vývoje, je znát. Po průhledných kapotách, sloupcích, promítání informací na celé čelní sklo a dalších vymoženostech přichází možnost řídit auto zvenčí pomocí mobilu.
Vydáno: 17.06.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ano, to, co umělo BMW Jamese Bonda, teď bude ve skutečnosti umět Range Rover. Sice jde ještě o testovací technologii a zatím je tím vybavené jediné auto, ale nebude to dlouho trvat…

A proč potřebuje Range Rover něco takového? Představte si, že s tak ohromným kouskem za několik milionů vyjedete do terénu. A nevíte, jestli roh auta je dostatečně daleko od balvanu u cesty nebo ne. Vytočíte se? Neškrtnete? Tak vystoupíte, vytáhnete z kapsy mobil a vše perfektně zkontrolujete zvenčí. Nebo v garážích. Range Rover je bestie velká, která zabere celé parkovací stání bezezbytku. A vedle se postaví jiný vůz. Jenže místo pro nalezení do vozu je tak pro dvourozměrného řidiče. A tak vytáhnete z kapsy mobil a pěkně si vycouváte. Perfektní, co?

 

JLR ale pracuje i na skutečném autonomním řízení. Na závěr videa můžete vidět, jak se na úzké silnici dokáže vůz sám otočit. Je to jen taková malá srandička, ale ukazuje, jak daleko už je vývoj autonomních aut, když dokážou takhle přesně se otočit v malém prostoru a orientovat se třeba podle čar na silnici.

JLR Pothole

Jaguar a Land Rover budou sledovat díry v silnici

Průhledná kapota

Nový Land Rover bude mít průhlednou kapotu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama