Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Radary na D1 už rozdaly desítky tisíc pokut. Provoz je klidnější

Když se ministerstvo dopravy rozhodlo zavést úsekové měření rychlosti na opravované dálnici D1, zvedlo to vlnu nevole. Měření ale zabralo a řidiči si podle úředníků v opravovaných úsecích dávají velký pozor na rychlost.
Vydáno: 16.08.2017
Radary na D1 už rozdaly desítky tisíc pokut. Provoz je klidnější
Radary na D1 už rozdaly desítky tisíc pokut. Provoz je klidnější Autor: Ministerstvo dopravy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podle analýzy měření v úseku Psáře – Soutice se přestupku jízdy nepřiměřenou rychlostí dopustilo pouze 1,2 procenta řidičů. Drtivá většina motoristů tedy zúženými pruhy projížděla bezpečně a respektovala omezení rychlosti. Vzhledem k vysoké intenzitě dopravy na D1 ovšem i tak policie zaznamenala téměř 50 000 přestupků.

Řidiči při letošním měření na dálnici D1 byli ještě ukázněnější než loni, kdy v úseku Ostravačice – Kývalka policie zaznamenala přestupek u tří procent projíždějících řidičů. Velká většina řidičů, kteří v kontrolovaném úseku (Psáře – Soutice) překročili povolenou rychlost, jela do 109 km/h (44 879). Našlo se ovšem i 12 řidičů, kteří projeli zúžené pruhy rychlostí více než 140 km/h.

Vybrané pokuty půjdou na dobrou věc

Ministerstvo dopravy, policie i město Vlašim, které má řešení přestupků v tomto úseku na starosti, řidiče opakovaně upozorňovaly na to, že úsek budou kvůli bezpečnosti sledovat kamery. Měřenou část dálnice rovněž označuje informační tabule se symbolem radaru. Vybrané prostředky z úsekového měření město Vlašim investuje zpět do bezpečnosti silničního provozu.

Detekční kamery se už loni osvědčily u Brna, kde v souvislosti s jejich nasazením poklesla nehodovost v měřeném úseku. Nasazení úsekového měření v dalších úsecích D1 závisí na dokončení otevřené soutěže na měřící sady, kterou nově vypsalo Ředitelství silnic a dálnic. Po dokončení této veřejné zakázky ministerstvo dopravy s dotčenými městy a policií dohodne, jak se bude s úsekovým měřením na D1 pokračovat v příští stavební sezóně.

Automatické měření rychlosti na D1 zůstane v dalších měsících. Odstraněno bude po ukončení stavebních prací. Dopravně bezpečnostní akce má za cíl plynulejší provoz, méně nehod a nebezpečných situací.

Článek je zařazen v: dálnice D1 , měření rychlosti , pokuty , radary , Ministertsvo dopracy , D1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama