Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pýcha Mercedesu, kabriolet třídy S, oficiálně představen

Mercedes zveřejnil fotografie svého nejnovějšího kabrioletu, o kterém tvrdí, že je to nejkrásnější vůz třídy S všech dob. Můžete to posoudit sami.
Vydáno: 04.09.2015
Mercedes S-Class Cabrio.
Mercedes S-Class Cabrio. Autor: Mercedes
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Technicky eskový kabriolet vychází z eskového kupé, podlaha však byla samozřejmě upravena a vyztužena. Kabriolet tak váží nemalé 2,2 tuny. Skládací plátěná střecha má tři vrstvy a bude k mání ve čtyřech barevných odstínech – černé, tmavě modré, béžové a tmavě červené. I když je relativně velká, její složení zabere jen 20 sekund a může se složit i za jízdy v rychlostech nižších než 60 km/h. Největší kabriolet Mercedesu dostal i novou generaci inteligentní klimatizace Thermotronic. Ta pomocí množství senzorů dokáže automaticky vytvářet v kabině příjemné klima, ať už je střecha složená či zavřená. Na výběr bude i několik druhů kožených čalounění sedadel a široká škála vybavení.

Základní pohonnou jednotkou bude dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,7 l a výkonu 335 kW s točivým momentem 700 Nm. Poprvé však Mercedes spojil čtyřmístný kabriolet i se značkou AMG, takže k mání bude i ostrá verze. Označení bude znít S63 AMG a S63 AMG 4MATIC, pod kapotou bude opět dvakrát přeplňovaný osmiválec, tentokrát o objemu 5,5 l a výkonu 430 kW a točivém momentu 900 Nm. S ním verze s pohonem všech kol zrychlí z nuly na sto za 3,9 s, maximální rychlost je pak elektronicky omezena na 250 km/h. První kusy se dostanou do prodeje začátkem příštího roku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama