Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Působivý Maybach 6 ohromuje i jako kabriolet a sedan

Tohle byla trefa do černého. Když Mercedes před pár dny představil vlajkovou loď budoucnosti Maybach Vision 6, zůstal svět zírat s otevřenou pusou. Ale proč zůstat jen u verze kupé?
Vydáno: 25.08.2016
Mercedes-Maybach Vision 6 jako snový kabriolet.
Mercedes-Maybach Vision 6 jako snový kabriolet. Autor: X-Tomi Design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spousta lidí už Maybach jako samostatnou značku v duchu odepsala a sám Mercedes ji postavil do role, kdy je spíš úpravcem luxusních velkých Mercedesů, ze kterých dělá auta ještě luxusnější a větší. Zdá se ale, že Maybach nakonec přeci jen má budoucnost, pokud se vydá směrem k realizaci ohromujícího šestimetrového kupé vision 6.

Auto udělalo takový dojem, že se námětu okamžitě chytla i řada nezávislých designérů. Díky nim se tak můžeme podívat, jak by Maybach vypadal jako dlouhatánský kabriolet nebo elegantní čtyřdvéřové kupé. Pokud jde o nás, vypadá pořád stejně fantasticky.

Koncept Mercedes-Maybach Vision 6 přitom není jen nějaké designové cvičení. Pohání ho čtyři elektromotory o výkonu 750 koní, díky nimž se z nuly na 100 km/h rozjede navzdory svým rozměrům za méně než 4 sekundy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama