Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Punisher: Nový člen ruské armády

Automobilka ZIL připravuje už od roku 2008 nové armádní vozidlo, které má být takovým ruským Hummerem. A tohle je výsledek. Přezdívá se mu The Punisher.
Vydáno: 05.12.2014
The Punisher
The Punisher Autor: Jalopnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je to trochu zvláštní představení. První totiž proběhlo už v roce 2012. Většina fotografií také z této doby pochází. Jenže ZIL pokračoval ve vývoji s tím, že v roce 2015 představí prototyp. Možná, že právě s tímto datem se znovu otevřela kapitola tohoto prazvláštního vozu.

Začneme technikou – základ je klasika – žebřinový rám s naloženými kompletními komponenty, jako je naftový agregát o objemu 4,5 l s výkonem 185 koní nebo pohon všech kol z vozů Kamaz. Maximální rychlost je 120 km/h.

 

Vůz na fotografiích je připraven pro převoz mužstva, které sedí uprostřed, čelem ke stranám, a to aby v případě potřeby mohli vůz střelbou bránit. Do interiéru se nastupuje buď dvojicí postranních, uprostřed horizontálně dělených dveří, nebo zadní rozevírací částí.

A proč auto vypadá tak podivně? Skloněné čelní okno je jasným signálem, že ochrana před kulkami zpředu by měla být na velmi vysoké úrovni. Jen komponenty za podivnou maskou, která má odrazovat nepřítele, asi budou dost trpět. Ale ono odradí nepřítele už svými rozměry. Vždyť když se na někoho požene takhle vypadající kolos o rozměrech 6,3 x 2,4 x 2,6 metru vážící osm tun, tomu do smíchu nebude.

IMI Combat Guard

Combat Guard: Nejbrutálnější izraelský teréňák

Panhard Crab

Panhard Crab: Neprůstřelná armádní budoucnost

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama