Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

První závodní auto bez řidiče projelo Hockenheimring

Fotbal dnes už hrají roboti. A není daleko doba, kdy závodní auta budou také spíš závoděním jejich programátorů, protože v kokpitech nebude nikdo sedět. První vlaštovka v podobě autonomní Audi už vyjela.
Vydáno: 21.10.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je to ukázka toho, že auta bez řidiče nejsou až tak daleko, jak by si mohl někdo myslet. Audi vytáhlo na Hockenheimring Audi RS7, kde za volantem ale nikdo neseděl. Jen lehce přes dvě minuty a auto projelo cílem. Žádný ploužák. Pěkně ostrá závodní jízda.

Samozřejmě, není to taková paráda, když auto jede po předem známém okruhu, s přesně známými rozměry, bez jiných vozidel okolo, chodců a dalších nepředvídaných událostí. Jenže zase tahle Audi jela velkou rychlostí. A to je už trochu pro GPS a data v autě problém. Musí je zpracovávat mnohem vyšší rychlostí. Třeba tohle auto se nespoléhalo jen na vlastní GPS, ale na speciální „očištěná“ data GPS, která mu byla předávána pomocí Wi-Fi.

 

Audi RS7 Autonomní Foto:

 

Navíc auto snímalo okolí pomocí 3D kamer. Nejen pro natočení pěkných snímků, ale také pro porovnávání okolí s instalovanými mapami pro případ další korekce.

Takže tu máme další zajímavý výsledek, který se začal rodit před deseti lety díky spolupráci koncernu VW se Stanfordskou univerzitou, kdy se spojili pro DARPA závod. Články o tom můžete najít zde.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama