Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

První video nové soutěžní Škody Fabia R5

Dny Škody S2000 jsou už dávno sečteny a teď se už počítá s novou Škodou Fabia ve specifikaci R5. Na první video se nyní můžete podávat.
Vydáno: 15.11.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Auto se jako koncept představí v Essenu dne 29.11. Ale pozor – opravdu to bude zatím jen koncept. Na skutečný závoďák si budeme muset počkat ještě nějakou dobu. Přesto už ledacos napoví. Třeba jako tohle video.

A co nám řeklo? Třeba že auto bude zase pěkně rozšířeno, dostane dozadu mohutné křídlo a sání vzduchu na střechu. Ale nebude to žádný bizardní kus jak z MadMaxe. Tohle bude skutečné závodní auto, které splní specifikace FIA R5.

Škoda Fabia R5 Foto:

Škoda Fabia R5

 

To znamená: Minimální hmotnost 1200 kg, motor o objemu 1,6 litru s přeplňováním (max. 2,5 baru). Maximální kompresní poměr 10,5:1. K tomu sekvenční převodovka. Nelze použít slitiny magnézia, pokud takové nebylo použito na sériovém modelu. Stejně jsou na tom slitiny keramiky a titanu, atd.

Kola budou osmnáctipalcová v případě silničních soutěží a patnáctipalcová v případě tratí mimo asfalt.

Škoda Fabia Crash Test

Potvrzeno: Škoda Fabia je konečně bezpečná

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama