Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

První Škoda s digitálními přístroji. Podívejte se na Karoq v plné palbě

Novou Škodu Karoq už sice v několika výbavách můžete předobjednávat, jeden z největších chytáků však v nabídce zatím chybí. Digitální přístrojový štít totiž dorazí do nabídky až v příštím roce. Podívat se na něj však můžete už teď.
Vydáno: 18.08.2017
Analogové budíky nahazuje ve Škodě Karoq digitální štít.
Analogové budíky nahazuje ve Škodě Karoq digitální štít. Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už před několika týdny jsme vám prozradili české ceny Karoqu, který však zatím můžete objednávat pouze ve dvou provedeních a v nabídce nejsou ani všechny motory. Asi nejvíce očekávanou novinkou je programovatelný přístrojový panel pod volantem, takzvaný Digital Instrument Panel. Ten vůbec poprvé nahrazuje ve voze Škoda analogové ukazatele. Řidič díky němu může individuálně nastavovat digitální zobrazení ve čtyřech různých uspořádáních. 

Škoda v této souvislosti láká na zářijový autosalon IAA ve Frankfurtu nad Mohanem. Ten bude prvním veletrhem, na kterém se Škoda Karoq představí, a ve výbavě předváděných vozů by neměly chybět ani digitální přístroje. Tisková konference společnosti Škoda Auto k této příležitosti proběhne 12. září ve 12 hodin v hale 3.

Interiér Škody Karoq s digitálními přístroji.
Interiér Škody Karoq s digitálními přístroji.
Škoda Auto

Zobrazení, jaké vám vyhovuje

Škoda Karoq nabízí čtyři různá jednoduše nastavitelná uspořádání digitálního štítu: klasické, digitální, informativní a redukované. Tato zobrazení však definují pouze obecný rámec. Který údaj se zobrazí, v jaké části displeje, jestli bude velký, nebo malý, to vše si volí řidič individuálně prostřednictvím listovacího tlačítka pro každou část obrazovky. Vpravo, vlevo nebo uprostřed lze také zobrazit informace o audiosystému, telefonu, asistenčních systémech nebo stavu vozu.

  • Klasické uspořádání zahrnuje velký kruhový otáčkoměr vlevo a rychloměr vpravo. Prostor mezi nimi lze uspořádat individuálně – zobrazuje se aktuální zábavní program nebo navigační mapa.
  • Digitální uspořádání zvětší mapu navigačního systému nebo jiný vybraný zdroj z infotainmentu na téměř celou plochu displeje, což usnadňuje orientaci. Informace jako rychlost, zvolený rychlostní stupeň nebo dopravní značky jsou pak zobrazovány ve virtuální liště menším písmem a symboly.
  • Uspořádání Infoprofile zobrazuje ve střední části displeje velký ukazatel, například navigační mapu. Vpravo, vlevo a nad mapou je místo pro individuální dodatečné informace, což může být například aktuální rychlost, navigační výhled s piktogramy, zvolený rychlostní stupeň, identifikace dopravních značek nebo doba jízdy.
  • Redukované uspořádání, vhodné například pro jízdu v noci, digitálně zobrazuje na větším prostoru pouze dvě vybrané informace. Může to být například rychlost a zbývající dojezd na palivo v nádrži. S aktivním naváděním do cíle jsou uprostřed viditelné také navigační šipky.
Článek je zařazen v: Škoda Karoq , digitální přístroje , digitální přístrojový štít , SUV Škoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama