Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

První díl Autosalonu roku 2015 přinese Škodu 110R i Porsche

Rozmanitost je nádherná. A tak by se vám mohl líbit i první díl Autosalonu z roku 2015. Otestujeme Porsche, Citroën, Lexus i Toyotu. A jako třešnička na dortu bude Škoda 110R.
Vydáno: 07.01.2015
Autosalon-2015-01-THUMB-Porsche
Autosalon-2015-01-THUMB-Porsche Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když přislo PORSCHE v roce 2002 s prvním SUV, mluvilo se o znesvěcení. A vidíte, stal se z něj jeden z nejprodávanějších modelů historie značky. Protože kategorie sportovně užitných aut je stále v kurzu, představuje další čtyřkolku. Jmenuje se MACAN a měl by zatopit vozům jako Audi Q5, BMW X3 či Mercedesu GLK. Jaké jsou jeho šance, prozradí podrobný redakční test.

Volvo svého času přišlo s nárazníky, které se pohybovaly na kolejnicích a byly tak schopny bez problému absorbovat menší kolize. Minimálně stejně inovativní je teď i CITROEN, jež u modelu C4 CACTUS představil systém Air bumb neboli vzduchové polštáře chránící boční část karoserie proti oděrkám. Zda je stejně povedený i zbytek auta, zjistíme za volantem verze 1,6 BlueHDI.

Každá značka má specifické kupce odrážející její image. Chlapík s bmw pravděpodobně sportuje, řidič mercedesu je usedlejší typ a lexus si koupí někdo bez fantazie. Japonci ale teď chtějí ukázat, že umí udělat sexy-auto! Do vývoje LEXUSU NX, proto angažovali rappera Will.I.Am. Výkonově to však není búhvíjaký zázrak. Jsme proto moc zvědaví, jak si nový crossover povede.

Škoda 110R Coupé
Škoda 110R Coupé
Škoda Auto

 

Ne každý motorista je nadšený z moderních aut. Snaha o ekologii a všemožné bezpečnostní asistenty jim podle nich bere duši. Ani na tyto diváky však nezapomínáme. Svezeme vás v oldtimeru, kterému se po právu říkalo „české Porsche 911“. Mnozí už tuší, že jde o ŠKODU 110R COUPÉ. Nepůjde ale o ledjaké „erko“, svezeme vás ve 4. vývojovým prototypu!

Experti pořadu Autosalon řeší denně dotazy typu: Jaké auto byste mi doporučili? A my podle svých zkušeností radíme. Například v případě menších vozů, tj. segment A a B, jsme téměř výhradně pro zážehové motory. Toyota si ale myslí, že kompaktu stejně dobře sluší hybridní ústrojí. S novou TOYOTU YARIS HYBRID proto zajedeme do městské džungle, abychom to rozsekli!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama