Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

První čínské auto vytištěné 3D vypadá jak…

Znáte ta autíčka, která jsme si slepovali jako malí z „ábíčka“? A abychom měli něco originálního, tak jsme pak použili kolečka a karoserii si dělali ze čtvrtky sami. Použili jsme k tomu hromady lepidla, izolepy a špejlí. A výsledek vypadal asi takhle.
Vydáno: 04.04.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jenže Číňanům to samo jezdí. Oni to prostě dotáhli k dokonalosti. Auto z našich dětských snů, plné zubů, rádobyvstupů vzduchu, ohromných ochranných oblouků, to všechno je tady. To všechno dokázali udělat v měřítku 1:1. Délka 3,6 metru, šířka 1,6 metru. Uvnitř dvě sedačky, volant, pedály. A dole pak elektromotor, podvozek a brzdy. Jak daleko tohle auto dojede, to nevíme. To co víme, že maximální rychlost je 40 km/h a jeho cena je 1770 dolarů (asi 45 000 korun).

Vytisklé čínské auto Foto:

 

Navíc je trochu pevnější než naše výtvory slepené herkulesem nebo kanagomem. Je totiž vytisklé na 3D tiskárně. Trvalo to pět dní. Na videu můžete vidět i systém, jakým jej „tiskli“. Přece jen to moc s tím přesným tiskem, jaký použili třeba u Local Motors, nemá moc společného. Tohle vypadá spíš na velkosériový stroj na výrobu slaných tyčinek, použitý jen trochu jinak.

Local Motors Strati

První auto z 3D tiskárny vyjelo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama