Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

První čínské auto vytištěné 3D vypadá jak…

Znáte ta autíčka, která jsme si slepovali jako malí z „ábíčka“? A abychom měli něco originálního, tak jsme pak použili kolečka a karoserii si dělali ze čtvrtky sami. Použili jsme k tomu hromady lepidla, izolepy a špejlí. A výsledek vypadal asi takhle.
Vydáno: 04.04.2015

Jenže Číňanům to samo jezdí. Oni to prostě dotáhli k dokonalosti. Auto z našich dětských snů, plné zubů, rádobyvstupů vzduchu, ohromných ochranných oblouků, to všechno je tady. To všechno dokázali udělat v měřítku 1:1. Délka 3,6 metru, šířka 1,6 metru. Uvnitř dvě sedačky, volant, pedály. A dole pak elektromotor, podvozek a brzdy. Jak daleko tohle auto dojede, to nevíme. To co víme, že maximální rychlost je 40 km/h a jeho cena je 1770 dolarů (asi 45 000 korun).

Vytisklé čínské auto Foto:

 

Navíc je trochu pevnější než naše výtvory slepené herkulesem nebo kanagomem. Je totiž vytisklé na 3D tiskárně. Trvalo to pět dní. Na videu můžete vidět i systém, jakým jej „tiskli“. Přece jen to moc s tím přesným tiskem, jaký použili třeba u Local Motors, nemá moc společného. Tohle vypadá spíš na velkosériový stroj na výrobu slaných tyčinek, použitý jen trochu jinak.

Local Motors Strati

První auto z 3D tiskárny vyjelo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama