Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

První auto s dronem má i přistávací plochu

Existuje už hodně aut, která se řídí sama. Jen tohle ale umí vyzvednout květiny nebo pořídit letecké záběry z cesty. Rinspeed Etos, první auto s heliportem.
Vydáno: 13.10.2015
S dronem toho auto zvládne spoustu zařídit.
S dronem toho auto zvládne spoustu zařídit. Autor: Rinspeed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Světy automobilů a digitálních technologií jsou si každým rokem blíž. I proto se letos společnost Rinspeed poprvé rozhodla představit svou novinku na obřím technologickém veletrhu CES v Las Vegas namísto nějakého tradičního autosalonu. Tentokrát máš smůlu, Ženevo. Koncept se jmenuje Etos a je to sportovní hybrid schopný autonomní jízdy.

Ostatně Etos je stejně tak technologická hračka jako auto a ani Rinspeed není obyčejná automobilová společnost. Funguje jako dodavatel inovací do automobilek a jeho odvážné, někdy až šílené koncepty slouží především jako ukázka nejmodernějších trendů. A musíme uznat, že vize aut vybavených vlastními drony je hodně zajímavá.

Řídit se umí i sám, volant lze kompletně zasunout.
Řídit se umí i sám, volant lze kompletně zasunout.
Rinspeed

Při jízdě v autonomním režimu dokáže Etos zasunout volant do přístrojové desky a naopak cestujícím přiblíží nejrůznějších displeje. S pomocí dronu pak může sám plnit i nejrůznější úkoly. Nabízí se pořizování záznamů nejrůznějšího druhu nebo hledání cesty v případě, že někde zabloudíte. Výrobce jako příklad uvádí i vyzvednutí květin v obchodě a jejich případné doručení obdarovanému.

No, na tuhle představu si budeme muset ještě chvíli zvykat. Ale kde bychom dnes byli bez lidí, kteří se nebojí vyzkoušet i to, čemu se jiní smějí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama