Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Průzkum: Čím rodiče štvou děti při jízdě autem

Je obecně známo, že děti umí být v autě pořádně otravné a někdy také trochu destruktivní. Ale co rodiče? Více než dva tisíce dětí odpovídaly na otázku, čím vším je rodiče v autě rozčilují.
Vydáno: 23.10.2015
Jízda s dětmi bývá plná emocí
Jízda s dětmi bývá plná emocí Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co považují děti za vůbec nejhorší? Zpívání! Tedy samozřejmě jen to špatné, což ale bude případ většiny řidičů. Kromě toho děti negativně vnímají i to, když se rodiče za volantem rozčilují a nadávají ostatní řidičům. A pokud jde o třetí nejhorší zlozvyk, nemají si rodiče a jejich děti co vyčítat - jde totiž o dloubání se v nose.

Průzkum uspořádala automobilka Ford napříč Evropou a celých 66 procent nezletilých pasažérů potvrdilo, že jejich rodiče bývají za volantem z různých důvodů nepříjemní. Mezi jednotlivými zeměmi však byly kulturní rozdíly. Zatímco britským dětem nejvíc vadilo právě zpívání, ty francouzské na první místo zařadily pokřikování na jiné řidiče. V průměru se za volantem vzteká 61 procent rodičů, ve Francii ale celých 74 procent.

Už tam budem?

Na jednu věc se snad autoři průzkumu ani ptát nemuseli, alespoň však máme empirickou zkušenost podloženou daty. Když se děti začnou nudit, jejich nejčastější reakcí (63 procent případů) je otázka: "Už tam budem?" Italské děti nicméně v takovém případě častěji než jiné požádají rodiče o nějakou hudbu.

Společnost zkoumala také to, jakým způsobem se rodiče snaží chování dětí při jízdě uklidňovat. Nejčastěji prý děti dostanou na hraní tablet nebo chytrý telefon, případně něco k jídlu. Zdaleka nejhodnější jsou přitom podle všeho děti v Německu, kde skoro 40 % z nich tvrdí, že je rodiče vůbec hlídat nemusejí. 

A dobrá zpráva pro tatínky na závěr - většina dětí říká, že táta je lepší řidič než máma.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama