Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Projekt Viper. Terénní Defender s osmiválcem je pro drsné hochy

Legendární Defender už se sice nevyrábí, pořád si ho ale můžete nechat postavit na zakázku. A jak ukazuje tento projekt, může to být i pořádně výkonný stroj do těch nejtěžších podmínek.
Vydáno: 07.06.2017
Land Rover Defender dotažený do posledního detailu.
Land Rover Defender dotažený do posledního detailu. Autor: East Coast Defender
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tohle je možná nejdražší a nejvíc vylepšený Land Rover Defender, jaký si můžete koupit – snad jen pokud pomineme extrémní šestikolové verze. Úpravce East Coast Defender se rozhodl vyzkoušet, jak moc se tohle původně jednoduché auto dá proměnit. A začal hezky od začátku, tedy motorem. Pod kapotu se nastěhoval velký osmiválec 6,2 litru, který zajišťuje velmi působivý výkon 430 koní. Na čtyři dvacetipalcová kola obutá do terénních pneumatik Nitto Mud Grappler posílá sílu motoru šestistupňový automat.

Soupeř pro to nejlepší od Mercedesu

O adekvátní brzdy se postarala výkonná sada Wilwood a kompletně přestavěný podvozek kombinuje sportovní a offroadové prvky od firem KAM, Old Man Emu nebo King Off-Road Racing. Samozřejmě nechybí uzávěrky diferenciálů, možnost připevnit na vůz šnorchl pro hluboké brody, světelná rampa, výkonný naviják, ochranné rámy a nejrůznější užitečná technika pro jízdu v těžkém terénu. Výsledkem je tak auto, které podobně jako vrcholné verze Mercedesu třídy G kombinuje rychlost a relativně luxusní interiér s terénními schopnostmi.

A dost podobná je také cena. Za tento konkrétní vůz totiž zaplatíte 285 tisíc dolarů, tedy skoro 6,7 milionu korun. A to už je teritorium nekompromisního Mercedesu G500 4x4. Na druhou stranu, Defender má přece jen lepší charisma a na rozdíl od obřího Mercedesu vypadá víc jako opravdový dobrodruh a méně jako pozér.

Článek je zařazen v: přestavba , tuning , offroad , 4x4 , Land Rover Defender , East Coast Defender
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7