Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Projeďte se centrem Prahy 20. let díky virtuální realitě

Škoda Auto digitálně oživila svůj dnes už legendární vůz s názvem L&K 110, připojila moderní technologie a dala vzniknout velmi působivému 360° videu, které vás vezme do počátku dvacátých let minulého století na pražské Hradčany.
Vydáno: 26.10.2017
Projeďte se centrem Prahy 20. let díky virtuální realitě
Projeďte se centrem Prahy 20. let díky virtuální realitě Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hradčany vždy měly, ale i dnes mají své jedinečné kouzlo. Co tedy vyrazit na projížďku tímto krásným místem, a navíc v dobách, kdy pánové ještě nosili klobouky a dámy si den neuměly představit bez rukaviček? Kdy auta byla ještě něco velmi jedinečného, nového a pro někoho trochu děsivého? Právě z té doby pochází vůz s označením L&K 110.

Ten automobilka vyráběla ještě pod názvem Laurin & Klement v letech 1925–1929. Celkem bylo vyrobeno 2 985 kusů, které byly nejprve osazeny řadovým čtyřválcem o objemu 1791 ccm. Poté inženýři přistoupili k agregátu o objemu 1944 ccm. Výkon vozidla se pohyboval kolem 19 kW, což bylo na svou dobu celkem slušné.

Kombinace dvou realit

Právě v tomto vozidle vás automobilka proveze starou Prahou, která je sice částečně vyrobena v počítači, ale nic ji to neubírá na autenticitě. Škodovka se pro výrobu videa spojila s filmovým studiem Brainz VR a společně vytvořili jedinečný, i když virtuální pohled jak na samotný kokpit auta, tak na Prahu. Zajímavé je, že pro natáčení nemohl být použitý opravdový veterán ze Škoda Muzea. Natáčení s ním by bylo velice náročné i nákladné. Filmaři proto sestavili speciální vozidlo, které vyslali do ulic Prahy. To bylo uzpůsobeno jak pro natáčení, tak také pro jízdu po drncavých kočičích hlavách.

Natáčet se ale mohlo jen od rozbřesku do asi deváté ranní, kdy se v ulicích hlavního města nepohybuje tolik turistů, kteří by na záběrech překáželi. Výsledkem náročné práce je 360° video, které vás zcela jistě bude bavit. Nás totiž baví. A moc!

Článek je zařazen v: Škoda Auto , virtuální realita , Praha , Hradčany , L&K 110 , Laurin & Klement
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama