Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Prohlédněte si nové Bentley Continental GT. Je úchvatné!

Nový Continental GT s dvanáctiválcem působí tady ve Frankfurtu vedle elektrifikovaných prcků jako pravé aristokratické železo. O to víc nás ale zaujal! Jeho čisté linie jsou velmi působivé a interiér by potěšil snad i bohy.
Vydáno: 15.09.2017
Bentley Continental GT 2018 7
Bentley Continental GT 2018 7 Autor: Martin Sznapka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bentley svou zásadní premiéru naplánovalo ještě před frankfurtským debutem a rovněž kompletní technickou specifikaci známe už z dřívějška. Co jsme však nevěděli je to, jak nový Continental GT působí naživo.

Upřímně jde totiž o jednu z nejimpozantnějších a nejpompéznějších premiér celé výstavy. Bentley Continental GT vám totiž doslova vyrazí dech. Jeho design naživo funguje tak dobře, že mu člověk jednoduše nevěří jeho rozměry. Nový Continental GT se v porovnání s předchůdcem protáhl o dalších 11 centimetrů, takže se nyní bez 15 centimetrů jedná o pětimetrové kupé! To byste do něj však ani náhodou neřekli.

Oáza klidu

A ten interiér? Jestli někdo doposud zpochybňoval kvalitu Bentley a tvrdil, že jde jen o dražší VW pro fotbalisty, tak mu Britové dokonale zavřeli ústa. Všechny materiály jsou nejen kvalitní, ale jsou zpracované s nejvyšším důrazem na preciznost slícování. I na rušné výstavě, kde panuje konstantní hluk podobající se letu v letadle, se v Continentalu cítíte jako v tiché oáze klidu.

Přestože jsme si na vůz doposud takzvaně nesáhli, jeho 635 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy bude jistě ohromující sledovat v akci. Nižší kapota dynamický potenciál náležitě zdůrazňuje, když však v zaparkovaném kupé sedíte, nikdy byste podobné hodnoty netipovali. Naopak cítíte, jako by na hmotnost nikdo nebral ohledy. Vše je těžké, masivní a s tuhým chodem jako u drahých aut ze starých časů.

Když pak vidíte údaj o hmotnosti 2250 kg, nedivíte se. Bentley svou okázalou hmotnost jasně prezentuje, je z něj cítit, že je těžké a precizní. I přes mých 100 kilo se vůz po usednutí ani nehne. Připomeňme si, že Bentley na každý jedinečný kus Continentalu GT spotřebuje 10 čtverečných metrů dřeva. A ne, nemá dřevěná kola, ani dřevěnou podlahu... Jen cenu prozatím nikdo nezveřejnil.

Článek je zařazen v: Bentley Continental GT , Bentley , Continental GT , W12 , Bentley EXP12 , nové Bentley , kupé Bentley , Frankfurt 2017 , nejnovější Bentley , poslední kupé Bentley , zbrusu nový Continental GT , Bentley W12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama