Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Prohlédněte si nové Bentley Continental GT. Je úchvatné!

Nový Continental GT s dvanáctiválcem působí tady ve Frankfurtu vedle elektrifikovaných prcků jako pravé aristokratické železo. O to víc nás ale zaujal! Jeho čisté linie jsou velmi působivé a interiér by potěšil snad i bohy.
Vydáno: 15.09.2017
Bentley Continental GT 2018 7

Bentley svou zásadní premiéru naplánovalo ještě před frankfurtským debutem a rovněž kompletní technickou specifikaci známe už z dřívějška. Co jsme však nevěděli je to, jak nový Continental GT působí naživo.

Upřímně jde totiž o jednu z nejimpozantnějších a nejpompéznějších premiér celé výstavy. Bentley Continental GT vám totiž doslova vyrazí dech. Jeho design naživo funguje tak dobře, že mu člověk jednoduše nevěří jeho rozměry. Nový Continental GT se v porovnání s předchůdcem protáhl o dalších 11 centimetrů, takže se nyní bez 15 centimetrů jedná o pětimetrové kupé! To byste do něj však ani náhodou neřekli.

Oáza klidu

A ten interiér? Jestli někdo doposud zpochybňoval kvalitu Bentley a tvrdil, že jde jen o dražší VW pro fotbalisty, tak mu Britové dokonale zavřeli ústa. Všechny materiály jsou nejen kvalitní, ale jsou zpracované s nejvyšším důrazem na preciznost slícování. I na rušné výstavě, kde panuje konstantní hluk podobající se letu v letadle, se v Continentalu cítíte jako v tiché oáze klidu.

Přestože jsme si na vůz doposud takzvaně nesáhli, jeho 635 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy bude jistě ohromující sledovat v akci. Nižší kapota dynamický potenciál náležitě zdůrazňuje, když však v zaparkovaném kupé sedíte, nikdy byste podobné hodnoty netipovali. Naopak cítíte, jako by na hmotnost nikdo nebral ohledy. Vše je těžké, masivní a s tuhým chodem jako u drahých aut ze starých časů.

Když pak vidíte údaj o hmotnosti 2250 kg, nedivíte se. Bentley svou okázalou hmotnost jasně prezentuje, je z něj cítit, že je těžké a precizní. I přes mých 100 kilo se vůz po usednutí ani nehne. Připomeňme si, že Bentley na každý jedinečný kus Continentalu GT spotřebuje 10 čtverečných metrů dřeva. A ne, nemá dřevěná kola, ani dřevěnou podlahu... Jen cenu prozatím nikdo nezveřejnil.

Reklama
Článek je zařazen v: Bentley Continental GT, Bentley, Continental GT, W12, Bentley EXP12, nové Bentley, kupé Bentley, Frankfurt 2017, nejnovější Bentley, poslední kupé Bentley, zbrusu nový Continental GT, Bentley W12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama