Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Příští Golf R kombi bude ještě mnohem silnější a rychlejší

Volkswagenem Golf R Variant tento týden shodou okolností právě jezdíme a pokud vás při jeho řízení jedna věc rozhodně nenapadne, tak že by nebyl dost rychlý. Velmi, velmi rychlá jízda je s ním tak jednoduchá, dostupná a pohodlná, že ho za to musíte obdivovat. Přesto ale Volkswagen chystá další posílení.
Vydáno: 10.07.2017
Volkswagen Golf R ve verzi kombi, neboli Variant.
Volkswagen Golf R ve verzi kombi, neboli Variant. Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Volkswagen Golf R je momentálně na trhu s posíleným dvoulitrem TSI, který v současné verzi nabízí výkon celkých 228 kW, tedy 310 koní, a 380 Nm. S pohonem všech kol a dvouspojkou DSG zvládne tenhle nenápadný rodinný kombík za milion sprint na 100 km/h za působivých 4,6 sekundy. Což je mimochodem dokonce o desetinu lepší čas, než jakým se chlubí znatelně silnější Focus RS o výkonu 350 koní. A na silnici je to znát.

Golf R sice možná ve srovnání s divokým Focusem není ryzí řidičské auto, tím ale ani nikdy neměl být. Zároveň by však nebylo fér říkat, že není zábavný. To, jak nenuceně dokáže udržovat raketové tempo a na požádání drtivě akcelerovat, svým způsobem zábavné rozhodně je. Na víkendové drcení okresek bychom si vzali Forda, na dlouhou cestu napříč republikou však v dané třídě není moc lepších aut než právě Golf R. Pokud vůbec nějaké.

Víc síly i osobitosti

Pokud i vám tahle kombinace sedí, můžete se s námi těšit na příchod ještě zajímavějšího erka. Řeč je o nové verzi kombíku, která přijde za dva roky, a podle Auto Bildu chce Volkswagen tento model udělat výrazně přitažlivější. Zatímco dosud sdílí kombík naprostou většinu dílů s hatchbackem a prostě jen přidává délku za zadními dveřmi, v budoucnu by se měl více odlišit například klesající střechou nebo unikátními světly.

Ještě zajímavější je však informace, že z motoru 2.0 TSI dostane automobilka zas o něco více výkonu. A to výrazně. Nově by to mělo být 255 kW, tedy 347 koní, a k tomu 420 Nm. Jestli to tak opravdu bude, váš řidičák už nejspíš nic na světě nezachrání.

Článek je zařazen v: Volkswagen Golf R , Golf Variant , sportovní kombík , rodinné kombi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama