Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Při testování v Alpách lehlo nové Audi A7 popelem

Nejen žhavé italské supersporty mají vznětlivou povahu. Německá auta jsou sice občas obviňována z přílišné sterility, i ona to však umí rozpálit. Tento případ názorně ukazuje, proč je důkladné testování aut tak důležité.
Vydáno: 05.06.2017
Při testování v Alpách lehlo nové Audi A7 popelem
Při testování v Alpách lehlo nové Audi A7 popelem Autor: motor1.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vše se odehrálo při zátěžovém testu prototypu nové A7 v rakouských Alpách. Takové testování se zatížením má za úkol pořádně otestovat brzdovou soustavu i kompletní chladicí systém. Chvíli prý vše šlo přesně podle plánu, pak se ale rychle něco pokazilo. S největší pravděpodobností selhal právě chladicí systém, který nezvládl svou práci. Podle fotek totiž začalo hořet v prostorách mezi motorem a interiérem.

Ačkoliv na místo během chvilky dorazilo asistenční auto, které testovací muly často doprovází, požár se uhasit nepodařilo. Jakmile totiž vzplál interiér, nešlo s plameny nic dělat. Než na místo zvládli dojet profesionální hasiči, kterým se oheň následně rychle podařilo zlikvidovat, z auta zbylo jen torzo. Ačkoliv automobilka tímto přišla o hodně dat a poznatků z testování, důležité nakonec je jen to, že se nikomu nic nestalo. Řidič z auta stačil včas utéct. I tak je to velmi smutný pohled, co myslíte?

Článek je zařazen v: požár , totální škoda , Audi A7 , testovací vůz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama