Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Prezident Zeman dostal Kodiaqa. Je prý pohodlnější než Superb

Prezident Miloš Zeman převzal zbrusu novou Škodu Kodiaq. Vůz přibude do flotily ke stávajícímu modelu Superb, přičemž prezident bude jednotlivá auta využívat podle druhu a příležitosti jeho cesty.
Vydáno: 21.07.2017
Prezident Zeman dostal novou Škodu Kodiaq
Prezident Zeman dostal novou Škodu Kodiaq Autor: twitter
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už v roce 2013 dostal Zeman od Škody Auto do užívání model Superb v nejvyšším luxusním provedení Laurin & Klement. Od té doby tento vůz pravidelně obměňuje tak, aby vždy měl k dispozici nejnovější, tedy aktuální verzi modelu. S novým modelem Kodiaq ale prý nehodlá Superb zavřít do garáže a nechat odpočívat.

Naopak. Prezident má v pánu využívat obě auta, a to podle toho, kam zrovna bude vyrážet na návštěvu. Pokud půjde o výlet do jednotlivých krajů, sáhne s největší pravděpodobností právě po novém SUV. V případě, že půjde o cestu diplomaticko-protokolárního charakteru, sáhne po elegantnějším Superbu.

Ani popelník, ani neprůstřelná skla

Velmi rychle se ale začalo mluvit o tom, že prezident vyšší Kodiaq potřeboval ze zdravotních důvodů. Přeci jen není nejmladší a podle posledních zpráv ho pronásledují zdravotní problémy, kvůli kterým špatně chodí. To ovšem důrazně odmítl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Podle něj si Zeman Kodiaq již vyzkoušel a pochvaloval si, že nedrncá tolik jako Superb. Podle dostupných informací nemá nový prezidentský Kodiaq žádné speciální úpravy, a dokonce mu chybí i popelník.

A ještě malé připomenutí. Zatímco Václav Klaus právě kvůli pohodlí preferoval vozy značky Audi, Zeman hned na začátku svého mandátu prohlásil, že český prezident by měl jezdit výhradně českým autem, což zatím splňuje. Václav Havel si zase pochvaloval, a zcela oprávněně, Mercedes-Benz S600.

Článek je zařazen v: Zeman , prezident , Miloš Zemna , Jiří Ovčáček , Škoda Auto , Škoda Kodiaq , Škoda Superb
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama