Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Přes dva miliony aut musí do servisů kvůli vražedným airbagům

Vozy značek Acura, Dodge, Jeep, Honda, Pontiac a Toyota budou muset v USA do servisů kvůli špatným airbagům. Bohužel se to týká aut, která už v opravě s tímto problémem byla.
Vydáno: 02.02.2015
Airbag
Airbag Autor: Takata Industries
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Americká agentura pro bezpečnost na silnicích NTHSA oznámila v tiskové zprávě, že airbagy ve vozech výše uvedených značek, které už musely jednou na velkou svolávací akci, tam musí znovu. Oprava airbagů firmy Takata se totiž ukázala jako neúčinná. Celkem se tak bude muset podívat do servisů znovu 2,1 milionu vozidel, která byla vyrobena kolem roku 2000.

Přibližně 40 modelů vozidel totiž používá airbagy firmy Takata, které mají v sobě systém patrony, která je tak rázná, že dokáže při nehodě vystřelit tak prudce, až člověka airbag sám vážně zraní nebo dokonce usmrtí. Předchozí svolávací akce vyměnila několik částí airbagů, ale po několika měsících data ukázala, že šlo o neúčinnou opravu. NTHSA konstatuje, že je jí jasné, že lidé budou naštvaní kvůli druhé nucené návštěvě servisů. Ale je to lepší, než se nechat zabít airbagem. A mají pravdu.

Skokani přes auta

Šílenci! Skáčou přes projíždějící auta

Nejlepší pracovník

Nejrychlejší silničář světa

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama