Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Přes 700 km na vodík

Před lety uvedla Honda svůj koncept a posléze i „sériové“ auto FCX Clarity. Šlo o vůz s pohonem na vodíkové palivové články. Nyní představila nástupce. Jmenuje se Honda FCV.
Vydáno: 17.11.2014
Honda FCV - Obrázek 5
Honda FCV - Obrázek 5 Autor: Honda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Honda stále palivovým článkům věří, i když mnozí jiní výrobci už od jejich vývoje upustili, protože to pro ně bylo příliš nákladné. Honda to však vidí jinak. Vývoj poskočil rychlými kroky kupředu, což je vidět právě na FCV. Například se výrazně zvýšila hustota získané energie na 3,1 kW / l, což je nárůst asi o 60 %. Také objem nádrže je o 33 % menší, a to díky zvýšení tankovacímu tlaku 70 MPa. Výkon vzrostl na 100 kW.

Dojezd vozu na jedno natankování je více než 700 km. Po vyčerpání nádrže se dokáže znovu naplnit za pouhé tři minuty, a to i z přenosného tanku.

 

Zajímavé je, že vůz se může přepnout do módu mobilního generátoru elektrického proudu. Může tak dodávat elektrickou energii například u nehod nebo během živelných pohrom.

Auto se začne sériově vyrábět v březnu roku 2016.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama