Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Přes 100 unikátních vozů našli na francouzské farmě

Na jedné farmě ve Francii byly objeveny neuvěřitelné automobilové unikáty. Přes sto vozů oděných do rzi a špíny patří mezi nejcennější kusy světa. Podívejte se na video.
Vydáno: 08.12.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dne 6. února se v Paříži na Rétromobile bude konat tradiční aukce veteránů A na ní se objeví 60 vozidel, která budou plná rzi, prachu a rozpadlých částí polstrování. Ale bude o ně zájem. Ohromný zájem. Jde totiž o unikáty, které byly nalezeny na jedné farmě ve Francii.

Původně jde totiž o sbírku francouzského podnikatele Rogera Baillona, který podnikal v dopravě. Jeho snem bylo vybudovat soukromou sbírku historických automobilů, velké muzeum, kde by lidé viděli krásu toho, co dokázaly lidské ruce postavit na čtyři kola. Tenhle sen započal v roce 1950, ale skončil v roce 1970. Po několika zrestaurovaných kusech najednou došly peníze, protože jeho společnost zkrachovala. Baillon byl nucen padesát kusů ze své sbírky prodat. A od té doby tu ostatní vozy stály a čas psal do jejich kapot své příběhy.

 

Teď byly objeveny. A mezi nimi neuvěřitelné skvosty. Například Ferrari 250GT SWB California Spider s krytými světlomety. Tenhle vůz má navíc fantastickou historii. Zakoupil ho herec Gérard Blain, aby ho následně prodal Alanu Delonovi. Toho můžete v na historických fotografiích vidět několikrát za volantem tohoto stroje. V roce 1964 si auto zahrálo ve filmu s Jane Fondovou „Les Félis“ a na Azurovém pobřeží vozilo Shirley MacLaine. Nebo je tu Maserati Gran AQ6G s karoserií od Frua. Jeho byly vyrobeny pouze tři kusy. Nebo několik Talbotů LAgo T26, kde jeden z nich byl kapotován extravagantní karoserií Grand Sport Aérodynamique pro krále Farouka.

Od objevení Schlumpfovy sbírky Bugatti v Mylhúzách je tohle nejvýznamnější objev automobilů v dějinách.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama