Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Přerostlý „sporťák“ od Shelby má výkon supersportu

Sportovní auto musí být výkonné, pokud možno lehké a aerodynamické. Tenhle americký pickup je prostě jen výkonný. Přesto ale ukáže zadní světla řadě čistokrevných sporťáků.
Vydáno: 23.05.2017
Ford F-150 Shelby Super Snake
Ford F-150 Shelby Super Snake Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Když se řekne Ford F-150, jistě se většině vybaví ostrá verze Raptor. Ta je ale určena především do terénu. Proto dal Ford vzniknout verzi Shelby Super Snake, která umí trhat asfalt na kusy, vypadá u toho skvěle, a když bude potřeba, odstěhujete s ní tchýni. Po vzoru oblíbeného modelu Mustang je i F-150 Shleby lakován modrou, kterou doplňují výrazné bílé pruhy.

Vůz dostal novou kapotu s velkým nasávacím otvorem, novou masku a také nové výfukové potrubí z nerezové oceli. Pod tou monstrózní kapotou je ukrytý pětilitrový osmiválec nově doplněný o kompresor. U Shelby ale navíc upravili sání, mezichladič stlačeného vzduchu, svíčky a vstřiky. Výsledkem je 760 koní, které bychom si moc přáli zažít v plném zápřahu. :) Už jen proto, že zákazníci mohou volit mezi pohonem všech nebo zadních kol. A jako „zadohrab“ by se nám tento pickup moc líbil…

K novému výkonu a kabátu je potřeba doladit i vše okolo. Proto auto dostalo nová, 22palcová kola, která jsou obutá do pneumatik 305/45 R22, a snížený podvozek. Pokud jste se právě také zamilovali, pospěšte si. Vznikne totiž pouze 150 exemplářů. Nejlevnější varianta pak stojí 96 880 dolarů, tedy v přepočtu přibližně 2,3 milionu korun.

Článek je zařazen v: Ford , Shelby , F-150 , Super Snake , Ford F-150 Shelby
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama