Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Premiéra exkluzivního Ferrari 488 GTB se odehrála v Česku

Známá tuningová firma Novitec stvořila rudého ďábla v podobě Novitec Rosso N-Largo Ferrari 488 GTB a pro jeho představení si vybrala Českou republiku, konkrétně mostecký okruh.
Vydáno: 01.06.2017
Novitec Rosso N-Largo Ferrari 488 GT
Novitec Rosso N-Largo Ferrari 488 GT Autor: Novitec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je pravda, že upravovat italské supersporty značky Ferrari je jako vstupovat na zatraceně tenký led. Ta auta jsou takřka dokonalá sama o sobě a co si budeme povídat, nějaké výrazné úpravy prostě nepotřebují. Ale Novitec na to šel celkem dobře, takže výsledek nepobuřuje, neděsí, ale zaujme.

Ferrari pod jejich taktovkou dostalo agresivnější vzhled, kterému dominuje široký bodykit a také 21“ kola vpředu a 22“ kola vzadu. Ta navíc obouvají lepivé semi-slicky, které se na okruh skvěle hodí. Vše pak doplňuje výrazné zadní přítlačné křídlo, které v tomto případě rozhodně není jen na ozdobu! Z fotek je patrné, že je auto takřka přilepené k okruhovému asfaltu, za což může nový, snížený podvozek. Ten ale pro jistotu dostal funkci přizvednutí přední nápravy, aby řidič někde nepřišel o přední lízátko nebo rovnou celý nárazník.

Nebyla by to firma Novitec, kdyby si nepohrála i s technikou auta. Ferrari stále pohání sériový motor, ale byl mu lehce naladěn výkon. No, lehce. Jak se to vezme. :) Novitec Rosso N-Largo Ferrari 488 GTB produkuje 772 koní při 7950 ot./min a točivý moment 892 Nm. Z klidu na 100 km/h auto zrychlí za 2,8 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 342 km/h. Dosaženo těchto hodnot bylo tak, že agregát dostal nově naprogramovanou řídící jednotku, nový výfukový systém a mnoho dalších maličkostí, které z něj dělají bestii, která nahání husí kůži. V tom dobrém samozřejmě. :)

Článek je zařazen v: autodrom Most , Ferrari 488 GTB , Novitec , Novitec Rosso N-Largo Ferrari 488 GTB
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama