Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Překvapení pro krále: Seat mu zrestauroval jeho první auto

Když bylo španělskému králi Felipovi VI. osmnáct let, dostal od svého otce první auto. Byl to Seat Ibiza 1.5 ve zlaté metalíze. Po osmadvaceti letech se znovu spolu setkali.
Vydáno: 16.12.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Seat vlastnil auto ve svých sbírkách. Ale na tachometru mělo 150 000 kilometrů a nebylo v dobrém stavu. A tak se v rámci oslav třiceti let vozu Ibiza rozhodl udělat radost jak Ibize, tak španělskému králi.

Vůz tak kompletně zrekonstruovali. Pěkně ho rozebrali a dali ho do pucu. Nejhorší ovšem bylo osazení novou vstřikovací jednotkou a klimatizací. Obě součásti totiž nepatřily tehdy Seatu, ale byly od Porsche. Jen dva roky se do vozu dávaly. Ale povedlo se sehnat nové díly, karoserie byla vyspravena a naleštěna a král Felipe IV. při návštěvě závodu byl neuvěřitelně překvapen, když se před ním zjevil zlatý Seat Ibiza, který tak důvěrně znal.

Seat ale auto nevěnuje královi, ale nechá ho ve své muzeální kolekci více než 250 zajímavých vozů.

Seat španělského krále Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama