Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Přehled SUV pro autosalon v Paříži

Pařížský autosalon se blíží neskutečným tempem. Automobilky se předhánějí v uvádění lákadel právě na jejich stánky. Pokud jste vyznavači SUV, neměli byste vynechat tyhle novinky.
Vydáno: 23.09.2014
Peugeot Quartz
Peugeot Quartz Autor: Peugeot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Peugeot Quartz

Pět set hybridních koní. Ohromná třiadvacetipalcová kola. A k tomu velká futuristická kompozitová karoserie se čtyřmi dveřmi (zadní jsou poloviční a otevírají se proti směru jízdy) bez B-sloupku. To je nový koncept Peugeotu s názvem Quartz. Bude to zajímavé auto. Spousta fanoušků by si ho určitě pořídila. Třeba i pro jeho pneumatické pérování s nastavitelnou světlou výškou od 300 do 350 mm.

Peugeot Quartz Foto: Peugeot

Peugeot Quartz. Foto: Peugeot

Peugeot Quartz Foto: Peugeot

Peugeot Quartz. Foto: Peugeot

 

Kia Sorento

Tohle je novinka-nenovinka. Její premiéra byla už v Koreji, takže tady si prožije „jen“ svou evropskou premiéru. Ale je to velká premiéra. Vždyť auto měří na délku 4,8 m a je dokonce větší než koncernový sourozenec Hyundai SantaFe. V pětimístné konfiguraci nabízí kufr o velikosti 605 litrů.

Kia Sorento Foto: KIA

Kia Sorento. Foto: KIA

 

Toyota C-HR

Koncept vozu Toyota C-HR by měl být crossoverem. Souhlasíme. Tohle je cross-over-all-classes. Je to SUV, kupé, sporťák, hatchback… Snad jen to kombi v tom chybí. I když je to jen koncept, o kterém výrobce nic nezveřejnil, tak vám můžeme říct, že by se měl objevit i v sériové výrobě. A to hned příští rok.

Toyota C-HR Foto: Toyota

Toyota C-HR. Foto: Toyota

 

Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S

V testu posledního autosalonu jsme měli Mitsubishi Outlander PHEV. Co si budeme povídat – moc krásné to auto není. A tak Mitsubishi plánuje změnu. V duchu svých X-masek změní asi autu čumák. Concept-S tomu má dát směr.

Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S Foto: Mitsubishi

Mitsubishi Outlander PHEV Concept-S. Foto: Mitsubishi

 

Honda CR-V facelift

Není to žádná velká pecka, jde jen o facelift, ale je třeba si uvědomit, že Honda CR-V je nejprodávanější SUV na světě. Takže tahle nová porce chromu a diod je opravdu důležitá novinka.

Honda CR-V Foto: Honda

Honda CR-V, Foto: Honda

 

Volkswagen Touareg facelift

Nová přední maska s výrazně horizontálním členěním. To očekávejte u Volksdwagenu Touareg. Tohle i v Čechách velmi oblíbené auto ale dostane i nový třílitrový turbodiesel. Nabídne výkon 150 a 193 kW a přitom sníží spotřebu na průměrných 6,6 l u obou variant.

Volkswagen Touareg  Foto: Volkswagen

Volkswagen Touareg. Foto: Volkswagen

 

SsangYong XIV-Air a XIV-Adventure

Korejská značka SsangYong má už několikátý restart. Tentokrát pod křídly indické Mahindry. Koncepty XIV-Air a XIV-Adventure nabídnou crossover v městském a expedičním provedení. Podle prvních náčrtů to vypadá, že je konec nevzhlednosti.

SsangYong XIV-Air  Foto: SsangYong

SsangYong XIV-Air. Foto: SsangYong

 

Honda HR-V

Zcela novým můžeme nazvat model Honda HR-V. Ano, už se kdysi vyráběl model tohoto jména. Jenže to bylo něco zcela jiného než to, s čím přijíždí Honda do Paříže. Tohle je SUV kupé, tedy auto, které má sice čtyři dveře a čtyři místa, ale vzadu je to s místem na hlavu trochu horší. Přesto kufr má mít solidních 453 litrů, i když je to koncept velikostně stejný jako Škoda Yeti.

Honda HR-V Foto: Honda

Honda HR-V. Foto: Honda

 

Honda HR-V Foto: Honda

Honda HR-V. Foto: Honda

 

A ti ostatní

A co ještě najdeme na autosalonu za SUV, crossovery apod? Tak třeba Fiat 500X, tedy nástupce modelu Sedici. O tom, zda ale skutečně bude představená, raději ještě nechceme hovořit se stoprocentním přesvědčením. Fiat se potýká s problémy a musel už zastavit na týden výrobu jak modelu 500L, tak i malé Pandy. Z dalších novinek jsou to oplastované verze Dacie Dokker a Lodgy s označením Stepway. Vypadají efektně, ale nečekejte pohon všech kol.

To Volvo XC90 R je už jak efektní, tak i efektivní. Tohle nové krásné SUV se do Paříže přesune i ve verzi R, která vypadá velmi sportovně.

Fiat 500X Foto: Fiat

Fiat 500X. Foto: Fiat

 

Dacia Lodgy Stepway Foto: Dacia

Dacia Lodgy Stepway. Foto: Dacia

 

Dacia Dokker Stepway Foto: Dacia

Dacia Dokker Stepway. Foto: Dacia

 

Volvo XC90 R  Foto: VOlvo

Volvo XC90 R. Foto: Volvo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama