Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Předpremiéra Ferrari 488 Spider je tady. Na živo jej uvidíme v září

Ferrari ukázalo svůj nový roadster v plné parádě, ale zatím jen na fotografiích. Na živou premiéru si musíme ještě počkat.
Vydáno: 30.07.2015
Ferrari 488 Spider.
Ferrari 488 Spider. Autor: Ferrari
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

První fotografie a informace o Ferrari 488 Spider jsou venku. Co se dalo tušit po březnovém představení Ferrari 488 GTB v Ženevě, se stalo skutečností, „čtyřistaosmdesátosmička“ přišla o střechu. Nové ferrari se na živo představí v září na autosalonu ve Frankfurtu, takže zase tak dlouho čekat nebudeme.

Typ 488 nahrazuje v nabídce typ 458 Italia. Nová 488 dostala pevnější hliníkový rám, který zlepšuje torzní tuhost o plných 23 procent oproti 458, Ferrari tak slibuje, že v novém voze si řidiči užijí ještě přesnější řízení. Spider nemá plátěnou střechu, ale zasouvatelnou hliníkovou, která se pod karosérii schová za 14 sekund. Díky tomuto systému je spider o 50 kg těžší než kupé 488. Nicméně suchá celková hmotnost činící 1420 kg je i přes oněch 50 kg navíc velmi pěkným číslem.

Změna oproti kupé naopak nenastala, co se týče motorizace. Spider bude pohánět už známý vidlicový osmiválec o objemu 3,9 l se dvěma turbodmychadly, který disponuje 492 kW a maximálním točivým momentem 760 Nm. Jeho síla se na zadní jedenadvacetipalcová kola přenáší prostřednictvím sedmistupňové automatické dvojspojky. Parametrům odpovídá i dynamika vozu, z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,2 s, na 200 km/h pak za 8,7 s. Maximální rychlost se pohybuje kolem 330 km/h.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama