Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pražský okruh se rozšíří. U Slivence mají zmizet kolony

Pražský okruh často připomíná spíše velké pražské parkoviště. Obzvláště některé jeho úseky jsou přetížené a prakticky neustále ucpané. Jednou z takových částí okruhu je pár kilometrů mezi dálnicí D5 a Slivencem. Brzy se zde ale situace změní.
Vydáno: 08.11.2017
Pražský okruh - ilustrační obrázek
Pražský okruh - ilustrační obrázek Autor: Internet Archive
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jde zhruba o šest kilometrů dlouhý úsek, který je zároveň nejstarší částí pražského okruhu, na kterém se jezdí už od roku 1983. Sbíhá se zde doprava jak z Barrandova, tak veškerá tranzitní doprava z jihu. Pobrat všechna ta auta je prostě pro stávající verzi okruhu náročné. Pro vaši představu, během běžného pracovního dne jen tudy projede asi 80 tisíc vozidel. Z toho je pak asi 22 tisíc kamionů, které plynulosti dopravy zrovna dvakrát nepřispívají.

Podle ŘSD by plynulosti dopravy, ale nakonec i bezpečnosti, pomohlo rozšíření jízdních pruhů. V tuto chvíli se počítá s tím, že z každé strany přibude jeden jízdní pruh, který by měl přetížené silnici pomoci. Jde o vyzkoušené řešení, které funguje na novější části okruhu velmi dobře.

Ale nebojte, nejde jen o plané řeči pro vzdálenou budoucnost. Stavět by se mohlo začít celkem brzo, protože podle dostupných informací ŘSD už začalo jednat. Zadalo u dvou společností vypracování projektu na rozšíření tohoto úseku. Jen za to už zaplatilo asi milion korun, tak snad je nevyhodilo oknem a my řidiči se dočkáme co možná nejdřív.

Článek je zařazen v: hlavní město Praha , kolony , stavební úpravy , jízdní pruh , doprava , pražský okruh
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama