Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pravda, nebo mýtus? Vážně hlavou prodloužíte signál dálkového zamykání?

Znáte to. Ujdete od vozu pár metrů a najednou nevíte, zda jestli jste opravdu zamkli. Otočíte se a zkoušíte dálkovým ovládáním na klíči, jestli je vůz skutečně zamčený. Ale co když jste od auta už moc daleko a signál z klíčku nestačí? Může v takovém případě pomoci přiložení klíče k hlavě?
Vydáno: 29.08.2017
Signál dálkového ovládání
Signál dálkového ovládání Autor: Autoblog
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Automobilovým světem kolují mnohé mýty a polopravdy, přičemž jejich rozluštění nebývá často snadné. Jak je to ale s pověstným přiložením klíče k hlavě, které by mělo podle rozšířeného tvrzení fungovat jako zesilovač?

Může to znít hloupě, ale v případě, že klíč s dálkovým ovládáním dáte k hlavě alespoň trochu šikovně - tedy tak, že se bude přímo dotýkat některé z tvrdých částí (ideálně k bradě, čelu, či ke spánku), hlava opravdu funguje jako zesilovač. Vzdálenost dálkového ovládání klíče tak můžete prodloužit klidně i o polovinu, že se však signál za všech okolností šíří díky hlavě lépe, platí bez výjimky. Může za to především množství obsahu vody v pokožce, která je schopna rozvést signál po celé lebce, čímž ze své hlavy uděláte přídavnou anténu.

Oproti mobilům o nic nejde

Zda může mít podobné jednání negativní dopady na zdraví, to zatím nikdo neprokázal. Teď ale ruku na srdce. Kolikrát za měsíc budete vůz podobnou metodou zamykat? Nanejvýš jednou, dvakrát. Mobilní telefon ale naproti tomu držíme u ucha každý den a množství vyzařovaných vln z něj je více než stonásobně vyšší.

Abychom si skutečně ověřili, že to funguje, podnikli jsme tento pokus se zbrusu novým SEATem Ibiza, jehož test vám přineseme již tento týden. A dopadlo to na chlup stejně jako ve videu amerického Autoblogu, ve kterém pokus probíhal na poslední generaci Audi A4. Až příště odejdete od auta a po chvíli znejistíte, zda jste ho vůbec zamkli, neutíkejte hned k němu. Pokud na něj alespoň částečně vidíte, máte velikou šanci, že tahle metoda bude fungovat.

Článek je zařazen v: dálkové zamykání , dálkové ovládání , zamykání , centrální zamykání , imobilizér , vůz , Automobil , rádce , klíč , klíček , klíč od auta , klíč od vozu , dosah , signál , dosah signálu , hlava , zesilovač , lebka , mýtus , pravda , lebka jako zesilovač
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama