Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Praha opět rozšíří parkovací zóny. Bezplatně nezaparkujete skoro nikde

Jen co si Pražané a návštěvníci hlavního města tak nějak zvykli na to, že parkovací zóny jsou i v širším centru města, přibudou další. Ty budou platné již od konce srpna a s nimi přijde i úprava cen za parkování.
Vydáno: 13.08.2017
Praha opět rozšíří parkovací zóny
Praha opět rozšíří parkovací zóny Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už tak se parkování v Praze dá přirovnat k detektivce s nejasný koncem, ale od konce srpna to bude ještě horší. Prahu 5, 6 a 8 totiž takřka pohltí nové parkovací zóny, a to jak pro rezidenty, tak těch krátkodobých placených. Konkrétně jde o 2 335 stání na Praze 5, 2 314 na Praze 8 a 1 117 placených stání na Praze 6.

Na Praze 5 tak nově budete marně hledat neplacené parkovací místo kolem Starého Barrandova, Hřebenek, Motola a Malvazinek. Praha 6 pak zpoplatní parkování v okolí Petřína a také na Evropské třídě až k Veleslavínu. Na Praze 8 pak na nová placená parkovací místa narazíte kolem lokality Nad Ládvím, na Střížkově a v Horních Kobylisích.

Nová místa, nové ceny

Nová pakovací místa začnou fungovat od 26. srpna, ale už od dva dny dřív začne platit nový ceník pražského parkování. Podnikatelé budou mít nově první auto levnější, cena byla upravena na 7 000 Kč. Rezidentům se poplatky za první auto nemění, zůstávají tedy na 1 200 Kč ročně. Druhé auto ale bude o 5 000 Kč levnější, jeho cena tedy bude 7 000 Kč ročně. Lidem se zdravotním postižením je poplatek stanoven na 360 Kč za jedno auto ročně, což je stejná částka, kterou platí lidé starší 65 let.

Další placená místa a nové zóny jsou pak v plánu pro centrum města a měly by vejít v platnost začátkem příštího roku. Zástupci Prahy pak k těmto změnám dodali, že jsou vlastně na přání rezidentů těchto městských částí, kteří mají velké problémy s parkováním. Zřejmě ale ne na přání všech. Na této facebookové stránce někteří rozhodně nešetří velmi ostrými komentáři.

Bydlíte v některých těchto městských částí? Jak se vám parkuje? A co si myslíte o zavedení nových zón? Dejte nám vědět v komentářích.

Článek je zařazen v: parkovací místa , parkovací zóny , parkování , hlavní město Praha , placené parkování , zóny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama