Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Praha konečně otevřela nová P+R parkoviště. Zatím 530 míst

Kreslit čáry a vybírat pokuty v Praze umí, ale nabídnout dojíždějícím lidem rozumnou alternativu už moc ne. Hlavní město zoufale potřebuje parkovací místa a nyní jsme se konečně dočkali pokroku, i když zatím v omezené míře.
Vydáno: 16.10.2017
Praha konečně otevřela nová P+R parkoviště
Praha konečně otevřela nová P+R parkoviště Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chce se nám říct, že opravdu bylo načase! Od 12. října můžeme zatím zcela zdarma využívat nová P+R parkoviště, která jsou ovšem zatím bez fyzického dozoru. Jediné, co na ně alespoň dohlíží, je kamera. Parkování je na nich omezeno maximálně jedním dnem v kuse a zatím na většině z nich ještě ani nejsou závory. Některá jsou pak dokonce ještě trochu zarostlá trávou, ale to se bude řešit za pochodu. Všechna parkoviště totiž ještě před nedávnem fungovala pro odtažená vozidla a patřila Správě služeb hlavního města.

Aby mohla začít fungovat jako parkoviště P+R, musela si je vypůjčit TSK Praha, která je postupně začne dávat do pořádku. Protože ale TSK ví, že parkovací místa pálí Prahu skoro stejně, jako nedostavěný okruh, rozhodla se je otevřít hned. Nově tak najdete 240 míst na Kotlářce, 175 mít ve Švehlově a 115 míst v Písnici.

Jako houby po dešti

Těmito třemi parkovištěmi ale Praha nekončí. Už nějakou dobu se mluví o tom, že by u Nemocnice Na Homolce měl vyrůst nový parkovací dům. Ten je velmi potřeba, protože v těchto končinách parkoviště není žádné, a navíc zde byly nedávno zavedeny modré parkovací zóny. Většina parkovacích míst v tomto domě by byla vyhrazena právě pro potřeby dvou blízkých nemocnic, a to jak Homolky, tak Motola. Své místo by zde našli jak pacienti, tak návštěvníci či lékaři a sestry.

Další parkoviště by mělo vzniknout u trojské betonárky, kde už dokonce několik parkovacích míst je. Jen řidiči si na ně zatím nezvykli, a tak má magistrát v plánu tato místa začít propagovat tak, aby než bude nové velké parkoviště dostavěno, řidiči věděli, že zde mohou auto nechat. Mluví se i o dokončení parkoviště na Praze 6 v ulici Tobrucká. Zde už je dokonce technicky připravené, jen zatím nemá vyřešené provozování. O všem se ale prý již jedná.

Článek je zařazen v: Praha , parkování , parkoviště P+R , parkoviště , hlavní město Praha , magistrát hlavního města Prahy , Pražský magistrát
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama