Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Pracovníci asistenčních společností vám pomůžou i o Vánocích

Nejen jednotky Integrovaného záchranného systému jsou připraveny pomáhat i o Vánocích lidem v nouzi. Pohotovost drží i desítky lidí na call centrech asistenčních společností, stovky řemeslníků a posádek odtahových vozidel.
Vydáno: 23.12.2017
Asistenční služba_auto
Asistenční služba_auto Autor: ČAAS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zabouchnuté dveře, vytopená koupelna z prasklého vodovodního potrubí, i problémy na cestách, to jsou nejčastější situace, které vás mohou potrápit i o Vánocích. Přestože podle statistiky České asociace asistenčních společností (ČAAS) je nutná během vánočních svátků pouze třetina asistenčních zásahů oproti průměru, jsou takové události v tuto sváteční dobu zvlášť nepříjemné. V minulém roce pomohly asistenční společnosti během tří vánočních dnů v téměř 1 700 případech a odbavily zhruba 4 000 telefonátů.

O Štědrém dnu a následujících svátečních dnech má službu v call centrech čtyřech největších asistenčních společností působících v ČR (Europ Assistance, Global Assistance, Allianz Worldwide Partners a Euro-Center Prague) cca 130 lidí. Několik stovek techniků, řemeslníků, posádek asistenčních vozidel a odborníků drží pohotovost na telefonu. Statisticky nejvíce se na ně během Vánoc obrací lidé o pomoc s nepojízdným vozidlem (85 % procent zásahů) a v 13 % případů se jedná o problémy v domácnosti řešené v rámci domácí asistence.

Bezpečně dojedete na svátky za rodinou

Zima dokáže potrápit řidiče i o Vánocích, nejčastěji vyjíždí technici asistenční služby k autonehodám, poruchám motoru nebo nefunkční autobaterii, v závislosti na počasí jsou pak i problémy se zamrzlým palivem a defekty pneumatik.

„Klientka odjížděla po obědě z práce domů připravit vše na Štědrý večer, ve spěchu si však zamkla klíčky od vozu s kabelkou ve voze.  Musela se vrátit zpět do kanceláře, odkud si zavolala asistenční službu. Náš technik přijel na místo za 33 minut, během patnácti minut vozidlo odemkl. Klientka měla z pojištění hrazenu cestu technika, nikoli však jeho práci. Technik se však rozhodl klientce odměnu za práci neúčtovat, když už jsou ty Vánoce. Spokojeně se rozjeli do svých domovů k vánočnímu stromku,“ představuje jeden z vánočních případů Marek Jaroš, ředitel asistenční společnosti Global Assistance.

Článek je zařazen v: asistenční služba , asistence , porucha , vozidlo , Automobil
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama